› Aktualności
15:35 / 22.04.2018

Szykuje się wielka impreza. Może do Jarocina przejedzie premier

Szykuje się wielka impreza. Może do Jarocina przejedzie premier

Znany jest już termin uroczystości przekazania kluczy do mieszkań, budowanych w gminie Jarocin, w ramach programu "Mieszkanie Plus". Nasze miasto jako pierwsze w Polsce wybudowało domy w ramach tego projektu. Nie wykuczone więc, że na uroczystość przyjedzie sam premier Mateusz Morawiecki.

 

R E K L A M A

Termin był przekładany ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Ale teraz już wiadomo, że prawie stu przyszłych lokatorów mieszkań czynszowych w Siedleminie ma otrzymać klucze do mieszkań przed długim majowym weekendem.

 

- Robimy wszystko, żeby do końca tego miesiąca popodpisywać z wszystkimi przyszłymi lokatorami umowy, tak aby na długi weekend dostali już klucze - zaznacza Jerzy Wolski, prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które zarządza budową mieszkań.

 

Obecnie trwają odbiory i jak mówi szef JTBS-u „nie wszystko zależy od nas”. - Ale można powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze, żeby nasze plany zostały zrealizowane - podkreśla Wolski. - Zamierzamy podpisywać do 20 takich umów dziennie. Wtedy też będzie okazja, żeby od razu na miejscu u nas w spółce podpisać umowy na dostawę wody i odprowadzanie ścieków, tak aby te osoby nie potrzebowały biegać za każdą umową w inne miejsce - dodaje.

JTBS poprosił przyszłych lokatorów o podanie informacji, gdzie zamierzają po przeprowadzce „posłać” swoje dzieci do szkoły. - Chcemy takie dane podać do tych placówek, żeby zostało to uwzględnione w planach zajęć i arkuszach organizacyjnych - wyjaśnia prezes spółki.

28 kwietnia 2018r. planowana jest impreza z wielką pompą z okazji oddania pierwszych mieszkań. Nie wykluczone, że do Jarocina przyjedzie premier Mateusz Morawiecki.

Na uroczystości przyznania lokali w ramach programu Mieszkanie Plus gościem honorowym był wicepremier Jarosław Gowin [ZOBACZ TU]

R E K L A M A
4
6
oceń tekst 10 głosów 40%
R E K L A M A