Szymon Krawczyk brązowym medalistą Mistrzostw Europy

Szymon Krawczyk brązowym medalistą Mistrzostw Europy - Zdjęcie główne

Wiadomości

Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym 2018. Szymon Krawczyk brązowym medalistą Mistrzostw Europy w wyścigu eliminacyjnym.

Kolarskich emocji ciąg dalszy. Tym razem bohaterem nie był Maciej Paterski, a Szymon Krawczyk. Z kolei zamiast szosy zmagania miały miejsce na torze. Jarocinianin zdobył brązowy medal w wyścigu eliminacyjnym. Na starcie stanęło 19 kolarzy. Co drugie kółko odpadał ostatni zawodnik z całej stawki.

Mądrze jadący Krawczyk cały czas trzymał się wysoko w stawce, a gdy na torze pozostało czterech kolarzy, Polak dał z siebie 100% możliwości i wyprzedził Szwajcara Loica Perizzolo, dzięki czemu miał zagwarantowany brąz. Na walkę o wyższe miejsce zabrakło już sił, jednak możemy być dumni z młodego kolarza. Złoty medal zdobył Brytyjczyk Matthew Walls, a srebrny Rui Oliveira z Portugalii.

To nie pierwszy sukces międzynarodowy Jarocinianina w tej dyscyplinie sportu. W 2016 roku został mistrzem świata juniorów w wyścigu punktowym. Szymon na co dzień trenuje także kolarstwo szosowe. Jest zawodnikiem grupy Voster ATS Team, a swoje pierwsze kilometry przejechał w zespole UKS Trójka Jarocin.