› Aktualności
08:51 / 11.10.2018

Ta gmina ma 14 psów. Jak to tłumaczą urzędnicy?

 Ta gmina ma 14 psów. Jak to tłumaczą urzędnicy?

Kotlin. Samorząd. Jak gmina Kotlin rozwiązuje problem bezpańskich zwierząt?
 

Gmina Kotlin należy do tych w powiecie jarocińskim, które nie mają umowy na wyłapywanie bezpańskich psów ze schroniskiem w Radlinie. Samorząd zlecił to zadanie firmie VET-ZOO Serwis z Trzcianki oddalonej o blisko 200 km.

R E K L A M A

Część mieszkańców gminy Kotlin nie wie o takim rozwiązaniu i w przypadku znalezienia bezdomnego czworonoga dzwoni do schroniska w Radlinie, które nie przyjmuje zwierząt z gminy Kotlinie.

To nie jedyne nietypowe rozwiązanie gminy Kotlin odnośnie zwierząt. Najprawdopodobniej kotliński samorząd jest jedynym w Polsce, który posiada aż 14 psów. Zwierzęta przetrzymuje na terenie oczyszczalni ścieków w Wyszkach. 

- Są to psy stróżujące, bo obiekt jest naprawdę duży. Zdarzały się sytuacje, że ktoś się włamał na obiekt, coś skradł lub zniszczył - mówi Mirosław Paterczyk, wójt Kotlina.

Zaprzecza, aby zwierzęta były trzymane w złych warunkach, a tak twierdziły osoby, które dzwoniły do redakcji. Dziennikarze nie zostali wpuszczeni na teren oczyszczalni.

Wójt pokazał protokół z kontroli przeprowadzonej przez powiatowego lekarza weterynarii na terenie oczyszczalni w Wyszkach, w czasie której nie stwierdzono uchybień.

R E K L A M A
2
2
oceń tekst 4 głosów 50%
R E K L A M A