› Plotkowo
10:20 / 06.02.2017

Tabloid o byłym staroście: Wydał tysiące na Smoleńsk, nie chcieli go w PiS

Tabloid o byłym staroście: Wydał tysiące na Smoleńsk, nie chcieli go w PiS

Tabloidy rzadko zaglądają na nasze lokalne podwórko… Musi zdarzyć się coś naprawdę spektakularnego, tragicznego, albo skandal z udziałem znanej osoby, lub VIP-a…

Choć to nie reguła. Kilka lat temu jedna z bulwarówek opisała, jak mieszkańcy Witaszyc sami otworzyli nowy odcinek drogi (konkretnie na Żabich Workach) nie czekając na oficjalne przecięcie wstęgi.

Teraz pismo codzienne pochyla się nad losem odwołanego niedawno starosty Bartosza Walczaka. Tabloid opisuje sprawę związaną z członkostwem byłego szefa powiatu w strukturach Prawa i Sprawiedliwości [INFORMOWALIŚMY O TYM TUTAJ – KLIK]. „Wydał tysiące na Smoleński. Nie chcieli go w PiS” - krzyczy nagłówek.

Wbrew nazwie, nie wszystkie fakty się zgadzają. Ot chociażby dość istotna w tym przypadku kwota składek, którą były starosta wpłacił na konto partii, choć jak się okazało, nigdy nie był jej członkiem. „W sumie na PiS” oddał 3 tys. zł” - donosi bulwarówka.

Tymczasem z dokumentów ujawnionych przez szefa lokalnych struktur PiS w Jarocinie Janusza Krawca wynika, że Walczak wpłacił nie 3 tys. zł, ale tylko 2,4 tys. zł. I właśnie o zwrot takiej kwoty, sam wnioskował do partii [ZOBACZ TUTAJ].

Co ciekawe, odwołany urzędnik zapowiada, że chce wrócić do partii…

12
2
oceń tekst 14 głosów 86%

Zdjęcia ilość zdjęć 1