11:29 / 06.08.2019

Tego nie można przegapić. Są pieniądze do wzięcia

Tego nie można przegapić. Są pieniądze do wzięcia

Tylko miesiąc jest na składanie wniosków, dlatego nie można przegapić tego terminu, bo można odzyskać podatek zawarty w cenie oleju napędowego. Co trzeba zrobić, żeby odebrać pieniądze?

 

R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST

 

Rolnicy mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Jest drugi termin.

 

 

Każdy rolnik, który chciał odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej musiał w okresie od 1 sierpnia 2018 roku do 31 stycznia 2019 roku zbierać faktury VAT lub ich kopie. Będą one stanowić dowód zakupu paliwa do produkcji rolnej.

 

 

WAŻNE! Tego terminu nie można przegapić. Do końca sierpnia bowiem należy złożyć odpowiedni wniosek - wraz z tymi fakturami - do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta - w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych - o zwrot podatku akcyzowego.

 

 

Jest to drugi termin składania tych wniosków. Pierwszy przypadał na okres od lutego do kwietnia.

 

 

Ubiegając się o zwrot podatku akcyzowego należy złożyć następujące dokumenty:

- wypełniony wniosek wg nowego wzoru

- faktury VAT lub ich kopie (oryginały do wglądu)

- oświadczenie PKD (forma prawna beneficjenta, kategoria przedsiębiorstwa oraz PKD)

- oświadczenie o dzierżawionych gruntach rolnych (jeśli wniosek jest składany po raz pierwszy w danym roku należy dołączyć kopie umów dzierżawy) (formularze dostępne na: http://jarocin.pl/pl/Akcyza-346.html)

 

 

Rolnikom, którzy złożą wnioski do końca sierpnia pieniądze będą wypłacane od 1 do 31 października gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART