› Aktualności
10:23 / 07.10.2018

To już dzisiaj. Spacer po parku z ornitologiem w poszukiwaniu ptaków

To już dzisiaj. Spacer po parku z ornitologiem w poszukiwaniu ptaków

fot. pixabay.com

Nie masz planów na popołudnie? Muzeum Regionalne w Jarocinie i Wielkopolskie Towarzystwo Przyrodniczo-Krajoznawcze zapraszają dzisiaj (7 października) na obchody Europejskich Dni Ptaków w Parku Miejskim w Jarocinie. To pierwsza jarocińska edycja tej niezwykłej, międzynarodowej akcji.

 

 

Podczas Europejskich Dni Ptaków ludzie w różnym wieku i różnych zawodów co roku, w pierwszy weekend października, obserwują ptaki pod okiem ornitologów, uczą się rozpoznawać gatunki i dowiadują się o potrzebie ich ochrony. Dzieje się to w okresie intensywnych wędrówek ptaków z lęgowisk na zimowiska, które przypominają nam o potrzebie ich międzynarodowej ochrony. Akcję koordynuje międzynarodowa organizacja BirdLife International. W Jarocinie zapraszamy na spacer po jarocińskim parku śladami ptaków, które tu występują. Spotkanie poprowadzi Paweł T. Dolata. Obecni będą też inni ornitolodzy. Start o godzinie 15.00 sprzed wejścia do Pałacu Radolińskich. Jeśli ktoś posiada lornetkę, proszony jest o jej zabranie ze sobą. Organizatorzy ze swej strony zapewnią kilkanaście sztuk. W trakcie spaceru można się będzie dowiedzieć, co w najbliższym czasie wydarzy się w parku m.in. o zaplanowanych nasadzeniach.

- Zapewne zaobserwujemy kilkanaście gatunków ptaków, są szanse na bardzo rzadkiego dzięcioła średniego, którego w ostatnich latach spotykano w parku. Przyjrzymy się też różnym gatunkom drzew, które są siedliskiem dla ptaków - zapowiadają specjaliści. 

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%