› Aktualności
07:01 / 09.02.2020

To są smutne informacje. Zginęło 8 osób

 To są smutne informacje. Zginęło 8 osób

fot. Elżbieta Rzepczyk

Raport Komendy Głównej Policji za 2019 rok mówi o 2.897 zabitych w wypadkach drogowych, czyli zginęło o 35 osób więcej niż w 2018 r.

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procentJak te dane przedstawiają się w powiecie jarocińskim?

 

Jest trochę lepiej. W 2019 roku na drogach powiatu doszło do 45 wypadków drogowych oraz 645 kolizji drogowych. W wypadkach 51 osób zostało rannych oraz 8 poniosło śmierć.Dla porównania w 2018 roku odnotowano 38 wypadków, w których 43 osoby odniosły obrażenia. Życie na naszych drogach straciło aż 9 osób. Większość z nich nie miała nawet 30 lat. [ZOBACZ TUTAJ].Najtragiczniejszym miesiącem minionego roku był październik. Wtedy życie na drogach straciły trzy osoby. 21-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego nie zapanował na łuku drogi nad peugeotem 406. Auto zjechało na przeciwległy pas, następnie do rowu, gdzie uderzyło w przydrożne drzewo. Młody mężczyzna zginął na miejscu [ZOBACZ TUTAJ].


75-letni motorowerzysta trafił do szpitala po tym, jak został potrącony przez kierującego seatem leonem. Niestety zmarł następnego dnia. Do wypadku doszło w okolicy cmentarza w Sławoszewie [ZOBACZ TUTAJ].

 

Kolejna tragedia rozegrała się również na terenie gminy Kotlin - w Parzewie. Kierujący skodą z przyczepką, jadąc od strony miejscowości Strzydzew, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącej fordem mondeo i doprowadził do bocznego zderzenia pojazdów. Do szpitali trafiło 9 osób. Bardzo poważne obrażenia odniosło czteromiesięczne dziecko jadące skodą. Śmigłowcem LPR zostało zabrane do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Niestety pomimo wysiłków lekarzy zmarło [ZOBACZ TUTAJ].

 

 

W lipcu śmiertelny wypadek w Wilkowyi spowodował pijany kierowca. Życie straciła 32-letnia kobieta [ZOBACZ TUTAJ].

 

W czerwcu nie udało się uratować 79-letniego cyklisty, który wjechał pod ciężarówkę. Do zdarzenia doszło w Jarocinie.

 

 

7-letnia dziewczynka zginęła w kwietniu na drodze w Roszkowie. Dziecko zostało potrącone podczas jazdy na hulajnodze [ZOBACZ TUTAJ].

 

Na początku kwietnia tragedia rozegrała się na drodze krajowej nr 15 w Golinie [ZOBACZ TUTAJ].

 

W lutym w Roszkowie w wyniku zderzenia dwóch aut osobowych życie stracił 79-letni mieszkaniec Jarocina [ZOBACZ TUTAJ]. Najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych w 2019 roku 

- niezachowanie bezpiecznego odstępu - 114 zdarzeń

- niedostosowanie prędkości do warunków ruchu - 82 zdarzeń

 - nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu - 161 zdarzeń

- nieprawidłowe cofanie – 63

- nieprawidłowe skręcanie 29

Przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym było:

- niedostosowanie prędkości do warunków ruchu - 1

- nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu – 4

- nieprawidłowe omijanie - 1

- z innej przyczyny – 2

 

W 2019 roku policjanci zatrzymali na terenie powiatu 94 kierujących pod wpływem alkoholu.

 

Ponadto nietrzeźwi kierujący byli sprawcami 18 kolizji drogowych i 1 wypadku drogowego.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja
 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART