› Aktualności
12:03 / 10.03.2019

To święto obchodzone jest dopiero od 20 lat. Warto jednak pamiętać o życzeniach

To święto obchodzone jest dopiero od 20 lat. Warto jednak pamiętać o życzeniach

fot. Pixabay.com

Dzień Mężczyzn obchodzimy 10 marca, czyli dwa dni po Dniu Kobiet. Warto dziś zrewanżować się brzydszej płci życzeniami. Pokazać panom, że nie tylko wymagamy pamięci, ale same również o nich pamiętamy. 

 

 

Właściwie święto to powinno przypadać na 19 listopada, bo tego dnia jest oficjalnie obchodzone m.in. w Kanadzie, Irlandii, Stanach Zjednoczonych czy na Węgrzech. W naszym kraju zaproponowano jednak datę 10 marca, bo w polskim Kościele katolickim czci się wtedy wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty.


Tradycja obchodzenia Dnia Mężczyzn sięga roku 1999. W Trynidadzie i Tobago, podczas przemówienia, Ingeborg Breines - dyrektorka programu Kobiety i Kultura Pokoju ogłosiła, że takie święto to dobry pomysł, który przywróciłby równowagę płci. 

 

A co Wy sądzicie o tym pomyśle? Świętujecie Dzień Mężczyzn? Macie jakieś oryginalne pomysły na spędzenie tego święta? Czy może uważacie, że to sztuczny twór? A może wolicie obchodzić Dzień Chłopaka, który przypada 30 września. Złośliwi twierdzą przecież, że mężczyźni przez całe życie pozostają chłopcami, tylko zabawki zmieniają na coraz droższe. 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AMOBI - Akademia krasnali