Trzecia porażka z rzędu

Trzecia porażka z rzędu - Zdjęcie główne

Nowe stroje nie przyniosły szczęścia i Jarota Hotel Jarocin przegrała trzeci mecz z rzędu. Bytovia, prowadzona przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski Pawła Janasa, grając prawie cały mecz z przewagą jednego zawodnika, pewnie wygrała 4:1.

Mecz szybko bardzo dobrze ułożył się dla Bytovii. W 10. minucie Piotr Garbarek był faulowany przez Roberta Hirscha na linii własnego pola karnego (sędzia nie przerwał akcji, uznając, ze kapitan Jaroty przegrał walkę o pozycję). Wychodzącego na sam na sam z bramkarzem napastnika Bytovii od tyłu sfaulował Hubert Oczkowski, który zobaczył zasłużoną czerwoną kartkę. Jedenastkę na gola zamienił Janusz Surdykowski i Bytovia mogła po cichu zacząć sobie dopisywać punkty.

Grająca w osłabieniu Jarota starała się doprowadzić do remisu, jednak goście umiejętnie się bronili. W 27. minucie doszło do kolejnej kontrowersyjnej sytuacji. Bramkarz Bytovii Dominik Sobański złapał piłkę poza polem karnym. Sędzia ukarał go tylko żółtą kartką, twierdząc, że Piotr Skokowski, do którego skierowane było podanie nie brał już udziału w akcji i zagranie golkipera gości było przypadkowe.

Ostatecznie Jarota przegrała aż 1:4. Katem Jaroty został Janusz Sudrykowski, który zdobył w tym meczu trzy bramki (czwartą dołożył wprowadzony po przerwie Mateusz Michalski). Jarociniacy zdołali odpowiedzieć tylko golem zdobytym z rzutu karnego przez Marcina Wojciechowskiego, po faulu na nim samym.

W następnej kolejce Jarota zagra w Kaliszu z Calisią. Spotkanie, pierwotnie zaplanowane na sobotę, odbędzie się w piątek (godz. 19.00).

Jarota Hotel Jarocin - Drutex Bytovia Bytów 1:4 (0:2)
0:1 - Janusz Surdykowski - z rzutu karnego (11.)
0:2 - Janusz Surdykowski (35.)
0:3 - Mateusz Michalski (54.)
1:3 - Marcin Wojciechowski - z rzutu karnego (75.)
1:4 - Janusz Surdykowski (82.)

Jarota Hotel: Karol Szymański, Hubert Oczkowski CZ, Bartosz Kieliba Ż, Piotr Garbarek, Miłosz Filipiak, Michał Grobelny (64. Hubert Nawrocki), Marcin Wojciechowski Ż, Karol Danielak Ż, Wojciech Kamiński (77. Tobiasz Konieczny), Piotr Skokowski Ż (58. Damian Pawlak), Hubert Antkowiak (35. Igor Skowron)

Drutex Bytovia: Dominik Sobański Ż, Adrian Wróblewski, Łukasz Kowalski, Łukasz Wróbel Ż, Wojciech Wilczyński, Marcin Kajca (46. Mateusz Michalski), Michał Pietroń, Wojciech Pięta (80. Mariusz Kryszak), Robert Hirsz, Maciej Stefanowicz (65. Jakub Cesarek), Janusz Surdykowski