Trzecie przegrane derby

Trzecie przegrane derby - Zdjęcie główne

Jarota Hotel Jarocin przegrała trzecie spotkanie derbowe w tym sezonie. Po porażkach z Wartą Poznań i Calisią Kalisz tym razem jarociniacy ulegli 0:2 Ostrovii. Rundę jesienną podopieczni Jędrzeja Kędziory zakończyli na ostatnim miejscu w tabeli.

Mecz ustawiła czerwona kartka, którą już w 8. minucie zobaczył Marcin Wojciechowski. - Wejście było na pograniczu faulu, zgadzam się, ewentualnie powinienem dostać żółtą kartkę. Z czerwoną kartką sędzia przesadził - mówił po meczu wściekły Wojciechowski.

Nie była to jedyna kontrowersyjna decyzja arbitra. W 30 minucie podyktował rzut karny za problematyczny faul Karola Szymańskiego. - Jestem przekonany i pełni świadomy, że dotknąłem piłki. Moim zdaniem nie powinno być rzutu karnego, tylko rożny - tłumaczył po meczu bramkarz Jaroty.

Jedenastkę skutecznie wykonał Maciej Kowalski-Haberek.

Po przerwie Ostrovia zdobyła drugiego gola. Swych byłych kolegów z zespołu pogrążył Krzysztof Gościniak.

Jarota prawie cały mecz grała w osłabieniu, ale nie było tego widać na boisku. Jarociniacy zagrali bardzo ambitnie i byli w tym spotkaniu zespołem lepszym, ale punkty pojechały do Ostrowa. - Wynik może przekonywać, że wygrał zespół lepszy, ale ja się z tym nie zgodzę. Jednak punkty daje się za to co jest w bramce, a nie za wrażenia artystyczne - mówił po meczu smutny Jędrzej Kędziora.

Jarota Hotel Jarocin - Ostrovia Ostrów 0:2 (0:1)
0:1 - Maciej Kowalski-Haberek - z rzutu karnego (30.)
0:2 - Krzysztof Gościniak (70.)

Jarota Hotel: Karol Szymański, Bartosz Kieliba, Piotr Garbarek Ż (81. Hubert Nawrocki), Piotr Skokowski - Marcin Wojciechowski CZ, Michał Grobelny Ż (80. Krzysztof Czabański) - Hubert Antkowiak (46. Jędrzej Ludwiczak), Hubert Oczkowski, Karol Danielak - Krzysztof Bartoszak, Damian Pawlak

Ostrovia Bartosz Pawłowski, Damian Błaszczyk, Damian Czech, Dariusz Reyer, Kamil Krawczyk, Bartosz Szepeta (84. Michał Wrzesiński), Krzysztof Molka, Maciej Kowalski-Haberek, Krzysztof Gościniak Ż, Marek Szymanowski Ż (90. Damian Izydorski), Damian Michalski (74. Robert Skrobacz)