› Społeczeństwo
09:10 / 03.04.2018

Tysiące znajomych w sieci i coraz mniej bliskich tuż obok

Tysiące znajomych w sieci i coraz mniej bliskich tuż obok

fot. Fotolia

JAROCIN. ZDROWIE. UZALEŻNIENIE OD GIER KOMPUTEROWYCH

R E K L A M A

Zatracają się w wirtualnym świecie. Na wiele godzin. Szukają tam tego, czego nie znaleźli w domu, w szkole. Przestają być ważne: sen, jedzenie, bliscy.

Uzależnienie od gier komputerowych to coraz częściej pojawiający się problem - dotyczący zarówno dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Szczególnie jednak zauważalny u nastolatków. - Młodzi ludzie odrealniają się, przechodzą do świata wirtualnego - mówi Marek Poniedziałek, pedagog z Pracowni Profilaktyki Ośrodka Terapii Uzależnień w Jarocinie.

Zatracamy się zupełnie w wirtualnym świecie. - W klasie jesteśmy odsunięci od grupy albo czujemy się, jakbyśmy byli odsunięci. Mamy tylko niewielkie grono koleżanek czy kolegów. Uciekamy w świat gry komputerowej, tworzymy swój świat na nowo, mamy mnóstwo znajomych, innych graczy, z którymi się kontaktujemy. Wracamy do klasy i nagle okazuje się, że nie mamy już nawet tego niewielkiego grona koleżanek czy kolegów - mówi Katarzyna Konieczna, psycholog Pracowni Profilaktyki Ośrodka Terapii Uzależnień w Jarocinie. Koło się zamyka. Wracamy jednak do gry i znowu jest super. Choć obok siebie, w realu, nie mam nikogo.

Szerzej na ten temat w aktualnym wydaniu "Gazety"

R E K L A M A
6
1
oceń tekst 7 głosów 86%
R E K L A M A