› Aktualności
07:41 / 04.09.2019

Uczniowie z Jarocina zobaczyli, jak dzisiaj wgląda miejsce katastrofy smoleńskiej

Uczniowie  z Jarocina zobaczyli, jak dzisiaj wgląda miejsce katastrofy smoleńskiej

fot. Fanpage KPP w Jarocinie

Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 z Jarocina uczestnicy w wyjeździe edukacyjnym na terenie Litwy, Białorusi i Rosji.

 

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

Drużyna jarocińskiej szkoły znalazła się w gronie 12 laureatów III edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”. W ubiegłym tygodniu na wycieczkę edukacyjną wyjechały: Wiktoria Jakubowska, Hanna Skowron i Kacper Urbaniak oraz opiekunka asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 

Uczniowie pod kierunkiem policjantki w swojej pracy zaprezentowali sylwetkę posterunkowego Stanisława Jóźwiaka. Przygotowali krótki film o życiu zamordowanego w 1940 roku policjanta i zorganizowali "żywą lekcję" historii dla uczniów z ze swojej szkoły [ZOBACZ TUTAJ]
 

 - Laureaci ogólnopolskiego konkursu "Policjanci w służbie historii" w przeddzień wybuchu II wojny światowej złożyli okolicznościową wiązankę i zapalili znicze na Cmentarzu Wojennym w Katyniu. Pochowane są na nim ofiary mordu NKWD z 1940 roku - relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

   

 

 

 

Byli też na miejscu katastrofy smoleńskiej i zwiedzali Moskwę. Tegoroczna edycja konkursu była trzecią i po raz trzeci uczniowie jarocińskiej „dwójki” zajęli miejsce wśród najlepszych. W tym roku uczniowie z Jarocina są jedyną szkołą z Wielkopolski, która została jednym z laureatów.

 

W ubiegłym roku również reprezentacja tej samej szkoły uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym na Litwę, Łotwę i Rosję. [ZOBACZ TUTAJ].

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
2
oceń tekst 2 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 3