Udane pożegnanie z boiskiem Warty

Udane pożegnanie z boiskiem Warty - Zdjęcie główne

Bardzo udane było zakończenie rundy jesiennej dla Jaroty. W pożegnalnym (na szczęście) pojedynku na stadionie poznańskiej Warty w dobrym stylu pokonała 3:1 faworyzowane Zagłębie Sosnowiec. Mecz rozstrzygnął się praktycznie po kwadransie, kiedy to podopieczni Czesława Owczarka zdobyli trzy bramki.

Rozstrzeliwanie Zagłębia zaczął już w 3. minucie Patryk Cierniewski, który wykończył akcję zapoczątkowaną przez Macieja Stawińskiego. Kilka minut później do siatki trafił Krzysztof Bartoszak. Kiedy w 15. minucie trzeciego gola zdobył Piotr Garbarek było prawie pewne, że Jarota tego meczu nie przegra.

Zagłębie, którego ambicje sięgają nie tylko awansu do I ligi, dążyło do odrobienia strat. Fatalna murawa boiska w Poznaniu nie pozwalała rozgrywać płynnych akcji, do tego z każdą minutą gra się zaostrzała. Sędzia niepotrzebnie dopuścił to takiej gry czego efektem było opuszczenie boiska na noszach przez Krzysztofów: Czabańskiego i Gościniaka (pierwszy ma skręcony staw skokowy, drugi - podejrzewany o załamanie ręki - na szczęście jest tylko mocno poobijany).

Zagłębie w drugiej połowie, po bardzo dobrym strzale Michała Filipowicza z rzutu wolnego, zdobyło bramkę, ale to było wszystko, na co było ich stać.

W końcówce meczu strzelec gola dla sosnowiczan zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i goście kończyli mecz w dziesiątkę.

Zagłębie może dziękować Maciejowi Stawińskiemu, że spotkanie nie zakończyło się pogromem. Napastnik Jaroty trzykrotnie przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem z Sosnowca.

To był ostatni mecz, jaki Jarota zagrała w Poznaniu w roli gospodarza. Od wiosny wraca "na własne śmieci". Wszyscy liczą, że zdobycz punktowa w drugiej rundzie będzie jeszcze większa. Być może podopieczni Czesława Owczarka włączą się do walki o awans.

Jarota Jarocin - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (3:0)
1:0 - Patryk Cierniewski, po wrzutce Macieja Stawińskiego (3.)
2:0 - Krzysztof Bartoszak, po podaniu Krzysztofa Gościniaka (12.)
3:0 - Piotr Garbarek, po wrzutce Patryka Cierniewskiego (15.)
3:1 - Michał Filipowicz - z rzutu wolnego (53.)

Jarota: Dariusz Brzostowski, Hubert Oczkowski, Bartosz Kieliba Ż, Piotr Garbarek Ż, Mateusz Śliwa, Patryk Cierniewski (64. Jonasz Jeżewski), Grzegorz Idzikowski, Krzysztof Czabański (60. Igor Skowron Ż), Krzysztof Gościniak (72. Dariusz Juracki Ż), Maciej Stawiński Ż, Krzysztof Bartoszak

Zagłębie: Oleksii Shliakotin, Marcin Strojek (76. Mateusz Madej), Adrian Marek, Tomasz Balul, Tomasz Łuczywek, Wojciech Białek, Michał Cyganek (54. Tomasz Szatan), Michał Skórski Ż (30. Michał Filipowicz Ż, Ż, CZ), Vladimir Bednar, Adrian Pajączkowski (46. Jakub Snadny), Marcin Folc