Udany rewanż z Bałtykiem. Jarota blisko utrzymania (ZDJĘCIA)

Udany rewanż z Bałtykiem. Jarota blisko utrzymania (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin pokonała w meczu 30. kolejki III ligi grupy II Bałtyk Koszalin 2:1. Było to czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu podopiecznych Piotra Garbarka.

Mecz z Bałtykiem Koszalin był 100. występem ligowym w barwach Jaroty dla Igora Skowrona. Przed spotkaniem członkowie zarządu klubu wręczyli stoperowi JKS-u pamiątkowy grawerton.

Kwadransa potrzebowali zawodnicy Jaroty, aby objąć prowadzenie. Udało się to po uderzeniu Mikołaja Łopatki, który zgarnął odbitą piłkę po strzale Mateusza Dunaja. Z próbą napastnika JKS-u nie poradził sobie zasłonięty bramkarz gości. W 27. minucie błąd przydarzył się obronie Jaroty, która dopuściła do akcji sam na sam zawodnika gości. Napierający obrońcy nie dali jednak rywalowi zbyt wiele czasu na strzał, a z nim poradził sobie Sebastian Kmiecik. Tuż przed przerwą na uderzenie z rzutu wolnego z okolic narożnika pola karnego zdecydował się Krzysztof Matuszak, ale z jego próbą poradził sobie bramkarz Bałtyku.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy w 55. minucie wyprowadzili groźną kontrę, ale już pod samą bramką zachowali się bardzo źle i w efekcie nie zdołali zagrozić Kmiecikowi. W 61. minucie ponownie strzał na bramkę Bałtyku – tym razem nieznacznie obok – oddał Łopatka. Chwilę później groźnie było w szesnastce JKS-u, ale po krótkim zamieszaniu goście oddali strzał obok bramki. W 73. minucie tym razem zamieszanie było pod bramką drużyny z Koszalina po rzucie rożnym wykonanym przez Piotra Skokowskiego. Najlepiej w szesnastce rywali zachował się Krzysztof Matuszak, który silnym uderzeniem podwyższył prowadzenie na 2:0. Bałtyk nie zrezygnował i w 86. minucie Łukasz Włodarczyk zdobył bramkę kontaktową. Jednak to Jarota w końcówce miała kolejne szanse na zdobycie bramki. W doliczonym czasie gry na bramkę uderzał debiutujący w III lidze Mikołaj Kowalski, ale z jego strzałem poradził sobie bramkarz. Jarocie ostatecznie udało się zrewanżować Bałtykowi Koszalin za porażkę z rundy jesiennej. Po kolejnych trzech punktach – czwartych z rzędu – Jarota jest już bardzo blisko utrzymania w III lidze.

W środę, 29 maja Jarota zagra w Bydgoszczy z Chemikiem. Początek spotkania o 16.00.

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Krzysztof Matuszak, Igor Skowron, Daniel Tomaszewski – Mateusz Dunaj (90’ Mikołaj Kowalski), Szymon Komendziński, Dawid Idzikowski (73’ Szymon Piekarski), Jakub Nowak, Patryk Kieliba (83’ Beniamin Wrembel) – Mikołaj Łopatka (73’ Miłosz Kowalski)