Urodzinowy prezent dla trenera

Urodzinowy prezent dla trenera - Zdjęcie główne

Jarota Hotel Jarocin pokonała 2:0 Sokoła Kleczew w drugim spotkaniu sparingowym. Obie bramki zdobył Karol Danielak, sprawiając prezent Jarosławowi Araszkiewiczowi, który dzień wcześniej obchodził czterdzieste ósme urodziny.

W pojedynku z Sokołem Jarota miała zdecydowaną przewagę, a jej gra mogła się podobać. Podopieczni Jarosława Araszkiewicza płynnie konstruowali akcje. Brakowało tylko wykończenia. Po zmianie stron jarociniacy szybko zdobyli dwie bramki. Autorem obu był Karol Danielak, który najpierw wykorzystał zagapienie stoperów Sokoła i głową skierował piłkę do siatki, po dośrodkowaniu Sebastiana Kamińskiego, a chwilę później ponownie pokonał bramkarza gości, w zamieszaniu podbramkowym.

Po zdobyciu dwóch bramek Jarota nie forsowała tempa i skupiła się na obronie wyniku, o co po meczu pretensje miał do swoich zawodników Jarosław Araszkiewicz. - Od momentu strzelenia drugiej bramki wróciliśmy do sposobu gry, który mnie nie zadawala. Zawodnicy wiedzą o tym, iż aby osiągnąć sukces muszą być pełne 90 minut skoncentrowani i mimo pewnego prowadzenia, strzelać kolejne bramki. W pierwszej połowie nie udało nam się zdobyć gola, ale była ona zdecydowanie lepsza niż druga. Stwarzaliśmy sobie sytuacje, graliśmy na połowie przeciwnika, czyli to, co zespół miał realizować - mówił po meczu Araszkiewicz. - Karol Danielak miał dzisiaj swoje wzloty i upadki. Chwała mu za to, że znalazł się w tym miejscu, gdzie powinien i strzelił dwa gole. Na pewno będę wymagał dużo więcej od niego, jeśli chodzi o konstruowanie naszych akcji ofensywnych - stwierdził trener Jaroty.

W tym tygodniu Jarotę czekają dwa kolejne sprawdziany. W środę do Jarocina przyjedzie borykająca się z kłopotami organizacyjnymi poznańska Warta, a w sobotę podopieczni Jarosława Araszkiewicza zmierzą się z Ostrovią. Oba spotkania rozpoczną się o godz. 12.00.

Jarota Hotel Jarocin - Sokół Kleczew 2:0 (0:0)
1:0 - Karol Danielak (55.)
2:0 - Karol Danielak (57.)

Jarota: Szymon Dutkiewicz (46. Simon Krawczyk), Hubert Oczkowski (46. Igor Skowron), Piotr Garbarek, Krzysztof Czabański (46. Jędrzej Ludwiczak), zawodnik testowany (46. Mateusz Śliwa), Hubert Nawrocki (46. Łukasz Białożyt), Michał Grobelny, Sebastian Kamiński, Damian Pawlak (46. Tobiasz Kupczyk), Karol Danielak, Adrian Owczarek