› Aktualności
13:20 / 09.10.2018

Usiadła pijana za kierownicą. Zatrzymała się na wysepce. Co chciała zrobić?

 Usiadła pijana za kierownicą. Zatrzymała się na wysepce. Co chciała zrobić?

Jarocin. Policja. Ruch kołowy. Pijani kierowcy.
Na nic nie zdają apele policji, aby nie wsiadać za kierownicę po alkoholu. Wczoraj jarocińscy funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. 35-letni mieszkaniec gminy Jarocin wpadł na ul. Opłotki w Jarocinie, kilka minut po godzinie 11.00. 

R E K L A M A

- Policjanci zwrócili uwagę na niepewny tor jazdy fiata sienny. Pierwsze badanie przeprowadzone na miejscu kontroli wykazało 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Kolejne pokazało ponad promil alkoholu , a to oznacza, że mężczyzna spożywał go krótko przed tym, zanim zasiadł za kierownicą  - dodaje rzecznik.

Mundurowi zatrzymali mu uprawnienia do kierowania i uniemożliwili dalszą jazdę. Za popełnione przestępstwo 35-latek odpowie przed sądem.

- Zaledwie 4 godziny później w ręce policjantów trafiła 24-letnia kobieta. Jej podróż została przerwana przez umieszczony na „wysepce” znak drogowy. Mająca ponad 2 promile kobieta nie była w stanie zapanować nad samochodem, którym kierowała i w porę rozpoznać nakazującego przez znak kierunku jazdy. Zamiast ominąć go z prawej strony, wjechała swoim renault kangoo wprost na wysepkę – mówi Agnieszka Zaworska.

 

 

Kobieta chciała uciec z miejsca zdarzenia, ale uniemożliwili to jej inni kierowcy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości (stężenie alkoholu w organizmie kierowcy powyżej 0,5 promila) stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2.

Jednocześnie w stosunku do tego typu kierowców sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.


 Pod koniec września pijany kierowca jechał wężykiem obwodnicą Jarocina [ZOBACZ TUTAJ]   

Czytaj również: Zderzenie dwóch pojazdów. Auta w rowie [ZOBACZ TUTAJ]

R E K L A M A
3
0
oceń tekst 3 głosów 100%
R E K L A M A