› Aktualności
12:17 / 06.11.2017

Utrudnienia w Jarocinie. Drogowcy zamknęli częściowo nowy wiadukt nad obwodnicą

Utrudnienia w Jarocinie. Drogowcy zamknęli częściowo nowy wiadukt nad obwodnicą

fot. Bartek Nawrocki

Uwaga kierowcy jadący do i z kierunku Żerkowa (Wilkowyi). Wiadukt na ulicy Żerkowskiej w Jarocinie w ciągu drogi powiatowej jest zwężony do jednego pasa. Ruch odbywa się wahadłowo i jest kierowany światłami. Na prawym pasie jest ekipa remontowa.

R E K L A M A

 

Póki co nie ma tam korków. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że drogowcy remontują między innymi łączenia na moście - fachowo nazywane „dylatacjami”.

 

- Przecież to niedawno było oddane. Jak oni tak zrobili ten most, to ciekawe jak długo potrzyma nam ta obwodnica - komentuje jeden z kierowców.

 

Rzeczywiście wiadukt oddano do użytku w maju tego roku [ZOBACZ TUTAJ]. Dlaczego obiekt już wymaga interwencji drogowców? Będziemy pytali wykonawcę - firmę Budimex.

[AKTUALIZACJA 12:40]

Dyrektor kontraktu budowy obwodnicy Jarocina twierdzi, że wiadukt nie jest remontowany.

- Czekamy na odbiory końcowe i zgodnie z wymogiem inwestora trwa malowanie dylatacji. One już były pomalowane, ale pod ruchem uległo to naruszeniu - tłumaczy Adam Barszczyński z Budimexu. – Tak naprawdę są to tylko kwestie estetyczne.  

Jeśli pogoda dopisze, drogowcy powinni skończyć w ciągu dwóch dni. Dylatacje będą również poprawiane na wiadukcie w ciągu ul. Św. Ducha. Ma się to odbyć do końca listopada.

R E K L A M A
1
1
oceń tekst 2 głosów 50%
R E K L A M A

Zdjęcia ilość zdjęć 2