› Aktualności
11:30 / 20.03.2020

Utrudnienia w Nowym Mieście nad Wartą - droga może być nieprzejezdna

Utrudnienia w Nowym Mieście nad Wartą - droga może być nieprzejezdna

fot. Anna Kopras-Fijołek

Rozpoczęła się realizacja jednej z ważnych inwestycji zaplanowanych w nowomiejskim budżecie.

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

Chodzi o przebudowę gminnej drogi - ulicy Szkolnej w Nowym Mieście. W ramach robót zostanie wykonana m.in. naprawa kanalizacji deszczowej. Droga może być nieprzejezdna w częściach objętych przebudową.

Projekt przewiduje przebudowę ul. Szkolnej na całej jej długości, łącznie z przebudową chodników oraz naprawą kanalizacji deszczowej, regulację wysokościową kratek ściekowych, studni kanalizacyjnych i skrzynek, zaworów instalacji podziemnej.

W projekcie przewidziano całkowitą wymianę oznakowania i wykonanie oznakowania poziomego przejść dla pieszych. Istniejące przejście dla pieszych w pobliżu szkoły zostanie zastąpione wyniesionym przejściem dla pieszych. Projekt przewiduje dodatkowo dwa przejścia dla pieszych, jedno przy skrzyżowaniu z ul. Strzelecką, drugie przy skrzyżowaniu z ulicami Zielony Rynek i Bednarską. Organizacja dodatkowych przejść dla pieszych wraz z przebudową obecnego pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, w szczególności młodzieży i dzieci uczęszczających do pobliskiej szkoły.

Przy budynku szkoły w pasie drogi ul. Szkolnej zostanie wyznaczony i oznakowany przystanek dla autobusów szkolnych.

Realizacja inwestycji ma zostać zakończona do 31 sierpnia.

Zadanie zostało dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych - w wysokości ‪218.386‬ zł.

 

ZOBACZ TEŻ - NOWE MIASTO, ZAMKNIĘTY URZĄD, ZAPADAJĄ KOLEJNE DECYZJE

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART