› Aktualności
10:34 / 13.09.2018

UWAGA kierowcy! Ważna zmiana organizacji ruchu [AKTUALIZACJA] [WIDEO]

UWAGA kierowcy! Ważna zmiana organizacji ruchu [AKTUALIZACJA] [WIDEO]

- To dopiero początek - zaznaczył burmistrz Jarocina Adam Pawlicki otwierając pierwszy, gotowy odcinek budowanego łącznika, który ma przeciąć miasto i połączyć ulicę Wrocławską z nową obwodnicą Jarocina.Na razie kierowcy musza się przyzwyczaić do innej organizacji ruchu.

 

R E K L A M A

Odcinek ma około 300 metrów długości i na razie można się po nim poruszać między ulicami Wrocławską a Bema.

[więcej o budowie łącznika przeczytasz TUTAJ]

 

W związku z udrożnieniem nowej drogi nastąpiła zmiana organizacji ruchu. Kierowcy jadący ulicą Wrocławską od strony skrzyżowania z Powstańców Wlkp. w kierunku Rynku muszą ustąpić pierwszeństwa przejazdu tym którzy wjeżdżają albo zjeżdżają z nowego łącznika.

 

- Ustawiliśmy tam duży znak „Uwaga! Zmiana organizacji ruchu. Ustąp pierwszeństwa”. Jest także oznakowanie poziome na jezdni - zapewnia Hubert Kujawa odpowiedzialny za drogownictwo w Urzędzie Miejskim w Jarocinie. - Prosimy kierowców o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu - apeluje.    

 

Zastosowanie się do tego apelu może być ważne, ponieważ już po kilku godzinach funkcjonowania nowych zasad ruchu na ulicy Wrocławskiej miała miejsce stłuczka. Na szczęście nikt nie ucierpiał i o zdarzeniu nie została poinformowana policja. 

 

Cały łącznik ma być gotowy w połowie przyszłego roku. Niecałe 3 kilometry drogi mogą kosztować nawet 40 milionów złotych. Wykonawcą całości jest jarocińska firma Drobud.

R E K L A M A
7
15
oceń tekst 22 głosów 32%
R E K L A M A