› Aktualności
09:37 / 09.07.2019

Uwaga kierowcy! Wzmożone kontrole policji na drogach. Będą pomiary kaskadowe

 Uwaga kierowcy! Wzmożone kontrole policji na drogach. Będą pomiary kaskadowe

fot. Elżbieta Rzepczyk/Archiwum

Na drogach w całym kraju odbywa się kaskadowy pomiar prędkości - poinformowała Komenda Główna Policji.

 

Akcja potrwa do godz. 22.00. Mundurowi będą mierzyli prędkość w terenie zabudowanym i poza nim. W akcję włączyli się również jarocińscy funkcjonariusze.

 

 

 - Najwięcej patroli będzie do drogach krajowych, bo tam jest największe natężenie ruchu. Policjanci pojawią się również na drogach wojewódzkich i powiatowych – informuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 Z policyjnych statystyk wynika, że wzrasta ilość śmiertelnych wypadków. Nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. To z tego powodu tylko podczas wakacji 2018 roku, kierujący jadący zbyt szybko spowodowali prawie 1.400 wypadków drogowych.

Zdarzenia te pochłonęły 34,3% wszystkich ofiar śmiertelnych, które zginęły z winy kierujących uczestników ruchu drogowego, podczas gdy w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu udział procentowy ofiar wyniósł 16% - informuje Komenda Główna Policji [ZOBACZ TUTAJ].

Wzrasta liczba kierowców, którzy przekraczają prędkości w obszarze zabudowanym. W ostatnich dniach policjanci zatrzymali dwoje kierujących, którym zatrzymano prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym [ZOBACZ TUTAJ]


Czytaj również: Nie ma dnia bez interwencji pogotowia ratunkowego. Ponad 1.200 osób przewieźli do szpitali [ZOBACZ TUTAJ].

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%