› Aktualności
12:09 / 09.02.2019

UWAGA kierowcy! Zmiana sygnalizacji na ważnych skrzyżowaniach [SONDA]

UWAGA kierowcy! Zmiana sygnalizacji na ważnych skrzyżowaniach [SONDA]

fot. UM Jarocin

Kierowcy, którzy poruszają się po Jarocinie albo przejeżdżają przez nasze miasto muszą się liczyć ze zmianami cyklów sygnalizacji świetlnej na strategicznych skrzyżowaniach. Gdzie wprowadzono nowe zasady i na czym one polegają?

 

Działanie sygnalizacji świetlnej na największych skrzyżowaniach w Jarocinie zawsze budziło kontrowersje i tyle było zdań na ten temat ilu zainteresowanych tematem. Dyskusje na ten temat były szczególnie ożywione i budziły sporo emocji zanim jeszcze uruchomiono nową obwodnicę i miast było non stop zakorkowane. Nie brakowało wówczas kierowców, którzy uważali, że jeśli światła są wyłączone, to jeździ się o wiele łatwiej.

 

[o utudnieniach na danej "jedenastce" w Jarocinie, tóre potrwają do czerwca - czytaj TUTAJ]

 

Teraz jest obwodnica. Ruch w mieście zluzował i światła nie budzą już tylu emocji. Są jednak nadal ważnym elementem funkcjonowania ruchu w Jarocinie. A ponieważ odcinek dawnej „jedenastki”, który przebiega przez miasto należy do gminy Jarocin, to ona zajmuje się utrzymaniem drogi i ustala zasady funkcjonowania sygnalizacji świetlnej.

 

I to właśnie jarociński magistrat wprowadził zmiany cyklów sygnalizacji świetlnej na strategicznych skrzyżowaniach ulic: św. Ducha z ul. Wojska Polskiego, Poznańskiej z ul. Kasztanową oraz Poznańskiej z alejami Niepodległości.

 

Na czym mają polegać te zmiany? Otóż w godzinach mniejszego ruchu obowiązywać będzie żółte, pulsujące światło, które wymusza zachowanie szczególnej ostrożności, zarówno u kierowców, jak u pieszych.

 

Od poniedziałku do piątku pomiędzy godzinami: 5.30 a 19.30 oraz w sobotę od godz. 9.00 do godz. 15.00 będzie obowiązywał dotychczasowy cykl świateł: czerwone - żółte - zielone.

 

W pozostałym czasie, czyli w od poniedziałku do piątku - do godz. 5.30 oraz od godz. 19.30, a także w soboty - do godz. 9.00 oraz po godz. 15.00 i całodobowo w niedzielę, wprowadzona zostaje sygnalizacja świetlna z żółtym światłem pulsującym.

 

[o bardzo ważnej zmiania organizacji ruchu w centrum Jarocina - szczegóły TUTAJ]

 

Miejskie służby zajmujące się drogownictwem apelują o zachowanie szczególnej ostrożności - tak kierujących pojazdami, jak i pieszych – „w przypadku działania sygnału pulsującego konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązującego oznakowania pionowego i poziomego”.

 

Czy Waszym zdaniem w związku ze zmianą funkcjonowania sygnalizacji świetlnej na strategicznych skrzyżowaniach po mieście jeździ się łatwiej, płynniej i szybciej, czy wręcz przeciwnie? Piszcie w komentarzach, głosujcie w SONDZIE poniżej.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

Zmiana sygnalizacji świetlnej

Czy Twoim zdaniem przy żółtym pulsujacym świetle jeździ się łatwiej po Jarcinie?

ankieta dodana 09.02.2019, ilość wszystkich głosów: 413
Tak
37%
Nie
62%
Nie mam zdania
2%
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AMOBI - Akademia krasnali