› Daj znać
17:29 / 08.01.2018

UWAGA! Na ulicy Powstańców Wlkp. w Jarocinie ślizgawka: "Obróciło mnie o 180 stopni"

UWAGA! Na ulicy Powstańców Wlkp. w Jarocinie ślizgawka:

fot. Bartek Nawrocki

Jarocin. Drogi w Jarocinie. Ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie. Ostrzeżenie

Uwaga kierowcy jadący tzw. małą obwodnicą Jarocina. Na miejskim odcinku ul. Powstańców Wlkp. (w ciągu drogi DK 12/15 – kierunek Kalisz, Krotoszyn) nawierzchnia jest bardzo śliska. Zwłaszcza prawa strona w kierunku Leszna.

 

R E K L A M A

- Na ulicy ul. Powstańców Wlkp. kolo RBB Stal coś wylewają na drogę przy lesie. Jeżdżę tam codziennie wcześnie rano. Codziennie czy mróz czy nie, jakaś ciecz paruje z jezdni i jest tego dużo - alarmował skoro świt nasz czytelnik za pośrednictwem DAJ ZNAĆ. - Dzisiaj przy minusowej temperaturze przez całą drogę tylko tam jest ślisko i jadąc 40km/h wpadłem w taki poślizg, że mnie obróciło o 180 stopni. Proszę o zainteresowanie się sprawą.

 

W ciągu dnia jezdnia była tylko mokra. Po zmroku i ponownym spadku temperatury nawierzchnia na powrót stała się bardzo śliska i zdradliwa. Dotyczy to odcinka od styku z ul. Przemysłową do parkinu RBB. Skrzyżowanie jest niemal całkowicie pokryte lodem. Trudno dopatrzyć się tam interwencji drogowców.

 

Problem potwierdzają pracownicy ochrony zakładu. O sytuacji informowali między innymi Pogotowie Wodociągowe i to już w sobotę wcześnie rano.

- Niewykluczone, że któraś ze studzienek jest zapchana i woda płynie asfaltem. Było zgłaszane i myślałem, że oni dzisiaj to zrobią, bo tu jest rzeczywiście ślisko. Dzisiaj rano wjeżdżałem do pracy, to sam byłem zaskoczony, co się dzieje - opowiada ochroniarz.

Pracownik Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji twierdzi, że nie ma żadnej informacji dotyczącej awarii sieci na ul. Powstańców Wlkp. i po sprawdzeniu precyzuje, że w ciągu tej ulicy nie ma rur wodociągowych. - Nikt nas nie informował, ale oczywiście pojedziemy tam sprawdzić - słyszymy z kolei w pod numerem, gdzie zgłasza się awarie wodociągowe.

 

[AKTUALIZACJA, 9 stycznia, 13:03]

Jak udało nam się ustalić na wspomnianym odcinku interweniowali drogowcy. Wezwano również ekipę od udrażniania rowów. Niewykluczone, że do powstałej sytuacji przyczynili się… sami mieszkańcy.

- Te rowy są pełne śmieci, co z kolei powoduje, że zapychają ta się przepusty i wybija woda - tłumaczy osoba zorientowana.

Ten odcinek ul. Powstańców Wlkp. należy do powiatu jarocińskiego. Zwróciliśmy się do rzecznika starostwa o informację dotyczącą podjętych działań ze strony administratora drogi.

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A