05:35 / 12.12.2019

UWAGA. Nie będzie prądu. Planowane wyłączenia energii. ZOBACZ GDZIE?

UWAGA. Nie będzie prądu. Planowane wyłączenia energii. ZOBACZ GDZIE?

fot. Uniwersalne jarocinska.pl

Planowane wyłączenia prądu. Energa wstrzyma dostawę prądu. Nie będzie prądu. Gdzie wyłączenia prądu. Brak prądu w Jarocinie. Wyłączenia energii w powiecie jarocińskim. 

 

 

Tak naprawdę każda pora roku to ciężki czas dla dystrybutorów energii elektrycznej. W okresie letnim zapotrzebowanie na energię wzrasta niemal wprost proporcjonalnie do rosnącej temperatury za oknem. Z kolei zimą, nie tylko z powodu szybciej zapadającego zmroku, zużywamy więcej prądu, również na ogrzewanie. 

 

Nie tylko w przemyśle, a za sprawą miedzy innymi coraz modniejszej klimatyzacji - również w gospodarstwach domowych. Na szczęście przy dobrej, bezwietrznej pogodzie awarie sieci zdarzają się o wiele rzadziej. No może poza wyjątkiem nawałnic i silnych wichur.   

 

 

Główny Urząd Statystyczny podaje, że średnia liczba osób w gospodarstwach domowych w Polsce to 2,8 osoby (dla porównania, europejska średnia wynosi 2,3 osoby). Całkowita ludność w Polsce to 38,5 milionów osób, w tym około 18,6 milionów Polaków żyje w miastach (gminy miejskie zawierają ok 48,6% ludności), 11 milionów osób mieszka na wsi (gminy wiejskie zawierają ok. 28,5% ludności) a 8,8 milionów Polaków mieszka w terenach miejsko-wiejkich (czyli ok. 23% ludności).

 

 

Według statystyk GUS zużycie prącu jest znacznie wyższe w obszarach miejskich. Jest to też związane ze strukturą dostarczania energii: w mieście trudniej jest zdywersyfikować źródła energii, a w starych kamienicach zużycie energii często łączy się z istotnymi stratami - precyzuje portal dobryprad.pl  

 

 

Energa Operator - największy dystrybutor prądu na naszym terenie  - informuje o planowych wyłączeniach. Gdzie nie będzie prądu? 

 

12 grudnia od godz. 08:30 do godz. 16:30 wyłączeniem objęte będą: Hydrofornia Paruchów, Gospodarstwo Rolne Antonin, Malina Paruchów

13 grudnia od godz. 09.00 do godz. 13.00 wyłączeniem objeta będzie Poręba nr 1, 3, 31, 31A, 32, 33 oraz Wojciechowo 6.13 grudnia od godz.

13 grudnia od godz. 11.00 do godz. 13.00 wyłączeniem objęte będą Witaszyce ul. Cmentarna numery nieparzyste od 1 do 13, ul. Krasickiego cała, ul. Hanki Sawickiej cała ul. Słoneczna cała, Kniewskiego cała, Rutkowskiego cała.

 

Enea informuje o planowanych wyłączeniach. Gdzie nie będzie prądu?

 

Nie przewiduje wyłaczeń.

 

2
3
oceń tekst 5 głosów 40%