15:45 / 13.08.2019

UWAGA. Nie będzie prądu. Planowane wyłączenia energii. ZOBACZ GDZIE?

UWAGA. Nie będzie prądu. Planowane wyłączenia energii. ZOBACZ GDZIE?

fot. Uniwersalne jarocinska.pl

Planowane wyłączenia prądu. Energa wstrzyma dostawę prądu. Nie będzie prądu. Gdzie wyłączenia prądu. Brak prądu w Jarocinie. Wyłączenia energii w powiecie jarocińskim. 

 

 

Okres lata to wbrew pozorom ciężki czas dla dystrybutorów energii elektrycznej. Zapotrzebowanie na energię wzrasta niemal wprost proporcjonalnie do rosnącej temperatury za oknem.

 

 

Nie tylko w przemyśle, a za sprawą miedzy innymi coraz modniejszej klimatyzacji - również w gospodarstwach domowych. Na szczęście przy dobrej, słonecznej pogodzie awarie sieci zdarzają się o wiele rzadziej.  

 

 

Główny Urząd Statystyczny podaje, że średnia liczba osób w gospodarstwach domowych w Polsce to 2,8 osoby (dla porównania, europejska średnia wynosi 2,3 osoby). Całkowita ludność w Polsce to 38,5 milionów osób, w tym około 18,6 milionów Polaków żyje w miastach (gminy miejskie zawierają ok 48,6% ludności), 11 milionów osób mieszka na wsi (gminy wiejskie zawierają ok. 28,5% ludności) a 8,8 milionów Polaków mieszka w terenach miejsko-wiejkich (czyli ok. 23% ludności).

 

 

Według statystyk GUS zużycie prącu jest znacznie wyższe w obszarach miejskich. Jest to też związane ze strukturą dostarczania energii: w mieście trudniej jest zdywersyfikować źródła energii, a w starych kamienicach zużycie energii często łączy się z istotnymi stratami - precyzuje portal dobryprad.pl  

 

 

Energa Operator - największy dystrybutor prądu na naszym terenie  - informuje o planowych wyłączeniach. Gdzie nie będzie prądu? 

16 sierpnia od godz. 09.45  do 12.15 wyłączeniem objęte będą Wola Książęca, Witaszyce Podlesie, Kopalnia Gliny.  

 

Enea informuje o planowanych wyłączeniach. Gdzie nie będzie prądu?

 

Nie będzie wyłączeń 

 

0
1
oceń tekst 1 głosów 0%
R E K L A M AMOBI - Akademia krasnali