› Aktualności
10:22 / 08.02.2019

Uwaga, zmiany w sołectwach i radach osiedli przed wyborami

Uwaga, zmiany w sołectwach i radach osiedli przed wyborami

fot. S. Matyszczak (archiwum)

Na dzisiaj - 8 lutego przewodniczący Rajmund Banaszyński zwołał posiedzenie Rady Miejskiej Jarocina. Obrady rozpoczynają się w Ratuszu o godzinie 15.00, a w programie 46 punktów. Czyżby radni mieli spędzic noc w Ratuszu?

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

Program posiedzenia jest rzeczywiście bardzo obszerny, ale i monotematyczny. Znaczna ilość projektów uchwał dotyczy sołectw na terenie gminy Jarocin oraz osiedli w mieście.

 

Dlaczego radni będą „majstrować” przy tych jednostkach? Otóż decyzją naszych władz państwowych wydłużona została kadencja w samorządach. Od jesiennych wyborów, w wyniku których mamy nowych radnych, burmistrzów i wójtów - jest ona nie czteroletnia, jak do tej pory, ale pięcioletnia.

 

W konsekwencji dłuższa będzie także kadencja rad sołeckich i sołtysów oraz rad posiedli i przewodniczących, którzy wybierani byli zazwyczaj kilka miesięcy po wyborach władz gminnych i powiatowych.

 

Zmiana wymiaru kadencji wymusiła wprowadzenie zmian w statutach poszczególnych sołectw i osiedli. Dlatego program dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Jarocina zdominowały projekty uchwał w tej sprawie dotyczące każdej z tych jednostek z osobna.

 

Zwieńczeniem tematyki dotyczącej statutów będzie uchwalenie harmonogramu wyborów sołeckich w poszczególnych miejscowościach i rad osiedlowych w Jarocinie.

 

W trakcie obrad radni - w ramach porządkowania spraw dotyczących kanalizacji deszczowej - zdecydują o sprzedaży kolejnych dwóch odcinków „deszczówki” - gminnej spółce Przedsiębiorstwo Wodociągów o Kanalizacji w Jarocinie. Wartość tej transakcji to nieco ponad 36 tysięcy złotych.

 

Chodzi o kanalizację na ulicy Jagiellończyka w Jarocinie oraz na odcinku drogi łączącym ulicę Kasztanową i Poznańską w Jarocinie.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%