› Aktualności
08:51 / 03.11.2018

Uwięziony w windzie. Strażacy ruszyli z pomocą

Uwięziony w windzie. Strażacy ruszyli z pomocą

Jarocin. Straż pożarna. Winda. JTBS.

 

Kolejna interwencja straży pożarnej na osiedlu Rzeczypospolitej w Jarocinie. Znów zacięła się winda między trzecim a czwartym piętrem. Wczoraj po południu w windzie utknął mężczyzna. Na pomoc wezwał strażaków.

R E K L A M A

 

 

- Mamy klucz, przy pomocy którego otworzyliśmy drzwi. Zabezpieczyliśmy dźwig sprzętem hydraulicznym, aby się nie osunął, a następnie wydobyliśmy uwięzionego mężczyznę - relacjonuje kpt. Mirosław Hybiak, dyżurny operacyjny Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

 

 

W akcji uczestniczył zastęp JRG Jarocin.  Mężczyzna nie uskarżał się na żadne dolegliwości.


To już kolejna taka sytuacja na tym osiedlu. W sierpniu w windzie uwięzionych zostało dwóch mężczyzn [ZOBACZ TUTAJ]

Problem w tym, że w przypadku awarii serwisant musi dojechać z Gniezna, jak wtedy tłumaczył prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego na naszym terenie nie takich specjalistów.

 

 

Strażacy mają coraz więcej nietypowych interwencji. Pod koniec października ratowali zaklinowaną w płocie sarnę [ZOBACZ TUTAJ]
 


ZOBACZ TAKŻE: 12-latek utknął się na placu zabaw. - Najpierw myślałem, że żartuje, a po chwili zdałem sobie sprawę, że naprawdę zaklinował się - opowiada z przejęciem jego kolega Cyryl Morawski. Chłopak zadzwonił na straż pożarną. Szybko stał się bohaterem mediów ogólnopolskich.

 

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A