10:37 / 11.01.2019

W jaki sposób skutecznie przyciemnić pokój?

W jaki sposób skutecznie przyciemnić pokój?

Niezależnie od pory roku, słońce w godzinach szczytu potrafi docierać do pomieszczeń z dużą siłą. Jest to dobre uczucie, ponieważ promienie słoneczne dodają nam energii czy pomagają w produkcji witaminy D. Jednakże są sytuacje, gdy te światło nie jest mile widziane. Chociażby w letnie poranki o godzinie 5:00, gdy jeszcze chcemy spać. W południe, gdy oglądamy wiadomości i słońce odbija nam refleksy na telewizorze i nie widzimy zupełnie nic! W pracy też, gdy za plecami mamy okno i działamy na komputerze. Na szczęście są na to rozwiązania i już tłumaczymy jakie! 

Przyciemnienie sypialni

Sypialnia jest miejscem odpoczynku. Melatonina pomaga nam w miarowym i spokojnym śnie, ale tylko wtedy, gdy panują egipskie ciemności. Niestety od polowy marca do września słońce pojawia się na horyzoncie tak szybko, że nawet idąc na 8:00 do pracy, będziemy budzeni zdecydowanie szybciej. Dlatego ważnym jest, aby skutecznie przyciemnić pomieszczenie - bardzo szczelnie. Zasłony nie sprawdzą się z dwóch powodów - nie zapewnią idealnego krycia okna, a poza tym - poruszają się. Wystarczy otworzyć okno, żeby wiatr delikatnie je powiewał i wpuszczał rytmicznie promienie do wnętrza pomieszczenia.

Dlatego też najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie montaż rolety PCV z prowadnicą. Jeżeli do końca nie wiecie na czym to polega, wystarczy wejść na stronę: https://rolety.eu/pl/13-roleta-pcv-z-prowadnica. Materiał szczelnie przylega do okna, dlatego zapewnia idealne przyciemnienie. Jednak dużą rolę odgrywa także materiał i jego kolor. Im ciemniejszy - tym lepszy efekt, ale też trzeba skupić się na grubości wkładu. W sypialni sprawdzą się takie kolory jak granat, grafit, bordo czy brązy. Można też wybrać opcję z "przyciemnieniem", które znajduje się w ofercie sklepu.

Delikatne przyciemnienie na co dzień
Druga rzecz to przyciemnienie - ale delikatne na dzień. Tutaj także znajdziemy mnóstwo propozycji. Od klasycznych rolet z prowadnicą w jasnych kolorach, po rolety typu "dzień i noc" czy melange. Najlepiej kierować się własnym gustem oraz stylem w danym pomieszczeniu. Jeżeli roleta będzie często zaciągnięta ku dołu, wtedy kolor będzie musiał współgrać z tym co znajduje się na ścianie czy innej dominującej barwie w pomieszczeniu.

Jedno jest pewne, aby przyciemnić pomieszczenie jest wiele opcji. Od idealnie ciemnych po przepuszczające, nawet delikatnie. Dlatego wystarczy usiąść wygodnie przed komputerem i dokładnie przeanalizować dostępne możliwości.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%