› Aktualności
17:21 / 07.01.2019

W Jarocinie kolędowali na ulicach miasta i rynku [DUŻO ZDJĘĆ, VIDEO]

W Jarocinie kolędowali na ulicach miasta i rynku [DUŻO ZDJĘĆ, VIDEO]

fot. Lidia Sokowicz

W 752 miastach w całej Polsce odbyły się wczoraj Orszaki Trzech Króli. W Jarocinie zorganizowano go po raz ósmy i jak co roku połączono z kolędowaniem na rynku. Przy ratuszu stanęła żywa szopka z kucem, kozą i królikami. Chętnych do głaskania było wielu i nie były to tylko dzieci. 

 

 

 

Orszak Trzech Króli wyruszył sprzed kościoła Chrystusa Króla na rynek. Wcześniej rozdane zostały papierowe korony, śpiewniki z tekstami kolęd oraz okolicznościowe naklejki. Grupę, którą prowadzili trzej królowie, było słychać z daleko, głównie dzięki kapeli Zespołu Folklorystycznego "Snutki" z Potarzycy. Dwóch aktorów grający rolę mędrców zostało w tym roku bardzo profesjonalnie ucharaktereryzowanych. W pochodzie szedł też anioł, a kolejny czekał już na rynku.

 

 

Na scenie wystąpili przedstawiciele jarocińskich przedszkoli, dwie schole parafialne - od św. Marcina i św. Antoniego Padewskiego, zespół ze Społecznego Ogniska Muzycznego, grupy ze Szkoły Muzycznej "Yamaha" i Warsztatów Terapii Zajęciowej. Kolędowanie rozpoczęły "Snutki", a zakończyli harcerze z jarocińskiego hufca.

 

 

 

\Koncert poprowadziły wspólnie bibliotekarka Ewa Misiak oraz siostra Konstancja Ewa Pelińska - przełożona w domu zakonnym jarocińskich elżbietanek, która co roku zaskakuje wszystkich swoją werwą, energią i radością życia. Uczestnicy chętnie korzystali z "anielskiej" fotobudki. Fotografowano się również z trzema królami, Świętą Rodziną i aniołami. Dla wszystkich była gorąca herbata, która pomagała się rozgrzać w mroźną niedzielę. Dodatkowo można było nabyć czekoladę do picia. 

 

 

Orszak Trzech Króli jest inicjatywą ogólnopolską, w którą co roku włączają się kolejne miasta i wioski. W Jarocinie odbywa się dzięki Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Jarocin i we współpracy z parafią św. Marcina i Chrystusa Króla.

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%

Zdjęcia ilość zdjęć 53