› Aktualności
00:30 / 14.01.2018

W niedzielę 283 wolontariuszy zbierać będzie pieniądze na WOŚP. Tym razem pomogą noworodkom

W niedzielę 283 wolontariuszy zbierać będzie pieniądze na WOŚP.  Tym razem pomogą noworodkom

fot. Lidia Sokowicz

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018. Jarocin, Kotlin, Żerków, Nowe Miasto.Zbiórka dla oddziałów noworodkowych. 

R E K L A M A

 

W najbliższą niedzielę 14 stycznia już po raz 26. odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na Ziemi Jarocińskiej działać będzie osiem sztabów - trzy w Jarocinie, po dwa w pozostałych gminach powiatu i jeden w Nowym Mieście. Pieniądze na sprzęt dla oddziałów noworodkowych zbierać będą na naszym terenie 283 osoby.

 

[INFORMACJE NA BIEŻĄCO - ZOBACZ TUTAJ]

Jarocin

W Jarocinie działać będą trzy sztaby - Organizacji Harcerskiej „Rodło”, Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie oraz Zespołu Szkół w Wilkowyi. Wolontariusze ostatniego z nich kwestować mają również od godz. 15.00 podczas imprezy w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Tam przewidziano m.in. licytacje, występy grup tanecznych, warsztaty robienia bransoletek i nadruków na koszulkach. Główną licytację zaplanowano na godz. 17.00. W jej trakcie zlicytowana ma być m.in. gitara z autografem Zenka Martyniuka przekazana przez burmistrza.Pod młotek pójdą m. in. gadżety WOŚP, pamiątki z jarocińskich festiwali z lat 80. i 90., zdjęcia z autografami zespołów "Raz Dwa Trzy", "Pectus" i "Farben Lehre", książka z autografem Anny Seniuk oraz płyta z zapisem koncertu kolęd i pastorałek "Golec uOrkiestra" z podpisami muzyków. Na zakończenie imprezy wystąpi zespół „Dubska” oraz zostanie wysłane tradycyjne „Światełko do nieba”.

„Rodło” przeprowadzi też licytacje przedmiotów, ale tylko za pośrednictwem allegro. Na internetowych aukcjach WOŚP można kupić m.in. kalendarz ścienny Ladies&Motorcycles na 2018 roku, który powstał przy współpracy Jarocińskich Pasjonatów Fotografii i Pasjonatów Motocykli oraz tatuaż, który wykona studio Jarocin Damage Inc. Do tej pory kwota za voucher na 4-godzinną sesję licytujący są zdecydowani zapłacić 790 zł.  

Nowe Miasto

Sztab zarejestrowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście grać będzie z orkiestrą już po raz 16. Kwestować ma 30 wolontariuszy. Impreza finałowa potrwa w godz. 17.00-20.00 w sali widowiskowej GOK-u. W trakcie nastąpi podsumowanie zbiórek ulicznych. Przewidziano występ zespołu „Cisza”, a także aukcje przedmiotów przekazanych przez darczyńców.

Żerków

Ciekawie zapowiada się finał WOŚP w Żerkowie, który jest organizowany przez Fundację Zerknij Tu po raz trzeci. W tym roku kwestować będzie 23 wolontariuszy, ale organizację całości wydarzenia wspiera ponad 50 osób - przedstawiciele stowarzyszeń, KGW, OSP, ZHP, lokalni przedsiębiorcy. Impreza oficjalnie „wystartuje” o godzinie 14.30 w auli Szkoły Podstawowej w Żerkowie (ul. Cmentarna). W programie m.in. koncert noworoczny w wykonaniu dzieci i młodzieży oraz Orkiestry Dętej MCT, a także pokazy taneczne. Dla dzieci przewidziano liczne atrakcje m.in. wyspę piratów, krainę wróżek, świat dinozaurów i strefę strażaka. Dla fanów sportu interesująca może być możliwość wylicytowania m.in. koszulki z autografami reprezentacji Polski w piłce nożnej, piłki z podpisem Zbigniewa Bońka, rękawic bramkarza reprezentacji Polski Łukasza Fabiańskiego, czy koszulki Mai Włoszczowskiej. Ci, którzy wolą muzyków będą mogli nabyć koszulkę z podpisami złożonymi przez zespół „Eney”, obrazy od zespołu „Cree” i Tomasza Budzyńskiego, a także zdjęcie z autografem Agnieszki Chylińskiej. Na zakończenie o godzinie 20.00 uczestnicy włączą się w ogólnopolską akcję „Światełko do nieba”. Pokazowi sztucznych ogni będzie towarzyszył akompaniament Orkiestry Dętej MCT.

Od wielu już lat samodzielny sztab ma też Szkoła Podstawowa w Dobieszczyźnie. Tutaj nie tylko odbywa się zbiórka funduszy, ale finał jest też okazją do dobrej zabawy i integracji środowiska lokalnego. Tak będzie też i w tym roku. Impreza rozpocznie się w budynku podstawówki o godz. 16.00.

Kotlin

W Kotlinie działać będą dwa sztaby, w tym jeden przy Szkole Podstawowej w Kotlinie oraz Domu Kultury, który liczy 25 wolontariuszy oraz drugi przy oddziale terenowym Towarzystwa Walki z Kalectwem z 10 kwestarzami. Koncert w Domu Kultury rozpocznie się o godz. 16.00. Oprócz występów zaplanowano licytacje, „kącik malucha” i „Światełko do nieba”. Kotliński finał WOŚP zostanie zorganizowany już po raz siódmy. Dzień wcześniej, w piątek w podstawówce pod szyldem WOŚP odbędą się rozgrywki w unihokeja.

 

W 2017 rok na Ziemi Jarocińskiej 295 wolontariuszy zebrało 132.072,78 zł. Jaki wynik zostanie osiągnięty w tym roku? Okaże się już po niedzielnym finale. Dużo zależeć będzie od pogody, choć w zeszłym roku zapału wolontariuszy nie obniżyły nawet ujemne temperatury i śnieg.

[INFORMACJE NA BIEŻĄCO - ZOBACZ TUTAJ]

R E K L A M A
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%
R E K L A M A

Zdjęcia ilość zdjęć 4