› Koronawirus - Raport
22:33 / 20.03.2020

W Polsce wprowadzono stan epidemii. Co to oznacza?

W Polsce wprowadzono stan epidemii. Co to oznacza?

Stan epidemii w Polsce. Zajęcia w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie wrócą przed Świętami Wielkanocnymi. Podwyższono karę za złamanie kwarantanny. Od dziś w Polsce obowiązuje stan epidemii. Rozporządzenie podpisali ministrowie: zdrowia i spraw wewnętrznych. 

- Wprowadzamy dzisiaj stan epidemii, żeby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa i wdrażać zasady w obszarze kwarantanny. Stan epidemii daje nowe prerogatywy i nakłada na nas nowe obowiązki - przyznał premier Mateusz Morawiecki. 

Czym jest stan epidemii? - Oznacza to, że, stosując ustawę o chorobach zakaźnych, minister zdrowia na terenie Polski, a wojewodowie na terenie swoich województw mogą wyznaczyć rolę personelu medycznego, ale również i innych osób, w zwalczaniu epidemii. - przyznał minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jakie są najważniejsze założenia na nadchodzący czas? - Podjęliśmy decyzję o dalszym wstrzymaniu lekcji do świąt Wielkiej Nocy. To trudna decyzja, ale ważna - powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że podwyższono wysokość kary za nieprzestrzeganie kwarantanny z 5 tys. do 30 tys. zł.

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART