› Aktualności
09:20 / 24.03.2020

W porę przerwali mu pijacki rajd

W porę przerwali mu pijacki rajd

fot. Uniwersalne jarocinska.pl

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent


Wsiadł po alkoholu za kierownicę samochodu. Jechał slalomem. Na szczęście znalazła się osoba, która przerwała mu pijacki rajd.W sobotę około godziny 20.00 policja otrzymała informację o mężczyźnie, który slalomem porusza się po ulicach Kotlina. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jedzie w kierunku Sławoszewa. Mężczyzna nie poprzestał na poinformowaniu oficera dyżurnego jarocińskiej policji. Postanowił działać. Mieszkaniec Pleszewa zatrzymał kierowcę volkswagena passata, po czym poczekał z nim aż do przyjazdu policji.
 

 

Czytaj również: Miał 2,4 promila alkoholu. Zakończył jazdę w rowie - Gdy funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, 39-letniego użytkownika volkswagena okazało się, że ma on problem nie tylko z jazdą, ale też z wysławianiem się. W jego organizmie stwierdzono 2 promile alkoholu – relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 

 

Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy. Stanie również przed sądem

Zatrzymani kierujący za popełnione przestępstwa poniosą konsekwencje przed sądem, który może ich skazać na dwa lata pozbawienia wolności oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 10 lat. Każdy kierowca, który został zatrzymany za jazdę po alkoholu, musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

 

Więcej z sytuacją związaną z walką z koronawirusem, przeczytasz TUTAJ

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART