W trzy dni został najlepszy w Polsce i Europie!

W trzy dni został najlepszy w Polsce i Europie! - Zdjęcie główne

Kacper Gowgiel z Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie w ciągu trzech dni odniósł życiowy sukces sportowy! Najpierw został najlepszym w Polsce biegaczem na dystansie 300 m w roczniku 2007, a następnie zwyciężył także w rywalizacji z przedstawicielami kilku innych europejskich państw.

Podopieczny Marcina Szymkowiaka już przed rokiem bardzo dobrze spisał się w finale ogólnopolskim "Czwartków Lekkoatletycznych". Wówczas zdobył srebrny medal. W tegorocznym jubileuszowym XXV finale lekkoatleta z jarocińskiej "piątki" nie miał już sobie równych. Na stadionie w Łodzi uzyskał już najlepszy czas w eliminacjach. Czas 42,78 s. był o ponad sekundę lepszy o dotychczasowego rekordu życiowego Kacpra. W decydującym biegu Gowgiel pobiegł nieco wolniej, ale wynik 43,08 s. wystarczył do zwycięstwa.

Trzy dni później w Łowiczu rozegrany został XIV Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny. Wzięło w nim udział około 250 sportowców z 8 państw (Estonii, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Słowacji, Węgier, Słowenii i Polski). Nasz kraj reprezentowali zwycięzcy swoich konkurencji z finału ogólnopolskiego "Czwartków Lekkoatletycznych". Również w międzynarodowej obsadzie Gowgiel poradził sobie znakomicie, wygrywając pewnie i z dużą przewagą nad rywalami (czas 42,99 s.).