› Aktualności
15:57 / 21.12.2017

Wąsko, dziury i błoto - droga w kierunku Dębna [WIDEO]

Wąsko, dziury i błoto -  droga w kierunku Dębna [WIDEO]

fot. Janek Marcinkowski

Jarocin. Obwodnica w Jarocinie. Powiat średzki. Dziurawa droga.

R E K L A M A

 

PORTAL INTERWENIUJE. Jedna z naszych czytelniczek informuje nas o stanie nawierzchni drogi za węzłem Mieszków w stronę Radlińca.

 

Byliśmy na tej drodze i rzeczywiście stan nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Wąska, dziurawa droga jest dużym niebezpieczeństwem dla kierowców, którzy nie mają miejsca żeby się bezpiecznie wyminąć i na każdym metrze wpadają w głębokie dziury.

 

- [...] wpada się w nie umiem określić w co, bo tego nie można nazwać drogą. Samochody nie mogą się minąć, wszędzie błoto i brak nawierzchni asfaltowej. Wszystko co najgorsze dla kierowców - pisze nasza czytelniczka.

 

Jak się okazało, ten odcinek należy powiatu średzkiego. Skontaktowaliśmy się ze starostwem, które zarządza drogą. Dopiero po paru próbach uzyskaliśmy informacje.

 

- Wykonawca obwodnicy, podczas realizowania inwestycji uszkodził pobocze drogi i wyeksploatował nawierzchnię jezdni [...] Jednocześnie zobowiązał się do tego, że w momencie wystąpienia sprzyjających warunków pogodowych (najprawdopodobniej w okresie wiosennym) zostaną przez niego naprawione wszelkie szkody - czyli zostaną uzupełnione ubytki nawierzchni asfaltowej, zostanie poprawiona nawierzchnia asfaltowa, a także zostaną uzupełnione pobocza. (Starostwo na bieżąco będzie kontrolowało wykonanie tych prac) - informuje nas Bartosz Wieliński, sekretarz Powiatu Średzkiego.

 

Sekretarz powiedział również, że powiat jako właściciel szosy będzie prowadził bieżące naprawy nawierzchni jezdni. Jednak nie przewiduje w najbliższym czasie rozbudowy tej drogi.

 

- Prace z zakresu inwestycji drogowych realizujemy według ustalonego planu. Przy jego tworzeniu kierowaliśmy się priorytetami, biorąc pod uwagę zaszeregowanie dróg oraz występujące natężenie ruchu - dodaje.

 

Zauważyliście problem? Często jeździcie tą drogą? Powiat powinien zająć się naprawą tej ulicy?

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A