› aktualności
14:08 / 27.01.2012

Wawrocki za Wolskiego. Potem konkurs

Wawrocki za Wolskiego. Potem konkurs
Tomasz Wawrocki pełni obowiązki prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie. Rada nadzorcza PWiK-u odwołała Jerzego Wolskiego.

R E K L A M A

Potwierdziły się wczorajsze informacje portalu na temat odwołania prezesa i dyrektora generalnego PWiK-u. Wczoraj po południu rada nadzorcza zdecydowała o dymisji Jerzego Wolskiego, który przez ostatnie lata kierował wodociągami.

Dwa dni wcześniej p.o. burmistrza zmienił skład rady nadzorczej spółki. Odwołano Andrzeja Okupnika, Piotra Psikusa i Piotra Chmurę. Ich miejsce zajęli Tomasz Wawrocki i Dariusz Musiał, który został szefem rady. P.o. burmistrza nie chciał mówić o powodach dymisji prezesa.

- Nie było żadnych sugestii w tej sprawie ze strony właściciela (gminy Jarocin - przyp. red.). Rada nadzorcza przekazała mi swoją ocenę pracy pana prezesa i ja ją zaakceptowałem - poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej p.o. burmistrza Stanisław Martuzalski. I dodał. - Poinformowałem radę nadzorczą o trochę dziwnej sytuacji związanej ze złożeniem wniosku taryfowego. Był on przedstawiony wadliwie. W związku z tym poprosiłem o opinię prawną, która potwierdziła nasze zastrzeżenia.

Kierowanie spółką powierzono Tomaszowi Wawrockiemu (wcześniej był prezesem JTBS).

Jerzy Wolski nie odbiera telefonu.

Kolejny prezes spółki ma być wyłoniony w konkursie.

(nba)

Zdjęcia: Bartek Nawrocki
Montaż: Karol Górski

R E K L A M A
0
1
oceń tekst 1 głosów 0%
R E K L A M A