› Aktualności
13:32 / 12.10.2018

Ważna dla szkoły postać ma tablicę pamiątkową [ZOBACZ WIDEO]

Ważna dla szkoły postać ma tablicę pamiątkową [ZOBACZ WIDEO]

fot. Janek Marcinkowski

Jarocin. Gmina Jarocin. Potarzyca. Szkoła w Potarzycy. Kierownik szkoły w Potarzycy. Stefan Styszyński. Tablica poświęcona Styszyńskiemu w Potarzycy. Uroczyste odsłonięcie tablicy. 

 

R E K L A M A

 

Życiorys Stefana Styszyńskiego przedstawiła Anna Piętka, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Potarzycy. Przypomniała, że był on od 1 września 1945 roku nauczycielem i kierownikiem tej właśnie placówki. W 1948 roku dzięki jego staraniom rozpoczęto budowę nowoczesnego, jak na te czasy, budynku oświatowego z salą gimnastyczną. Z Potarzycą był związany do 1957 roku. Później, aż do przejścia na emeryturę pracował jako nauczyciel i wychowawca w internacie Technikum Przemysłu Drzewnego. Znany był również ze swojej działalności w ZHP. Zmarł w 2002 roku i został pochowany na cmentarzu parafialnym w Jarocinie.

W uroczystości, która odbyła się w Potarzycy, wzięły udział dzieci Stefana Styszyńskiego, które przekazały też pamiątki na okolicznościową wystawę. Cała czwórka odsłoniła tablicę pamiątkową. 

 

Stefan Styszyński był również poetą. W tym roku, w maju ukazał się zbiór jego tekstów, publikowanych na łamach przedwojennej "Gazety Jarocińskiej"

 

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A