› Aktualności
13:24 / 02.11.2018

Weekend spokojny, ale za tydzień będzie się dużo działo

Weekend spokojny, ale za tydzień będzie się dużo działo

fot. Materiały organizatora

Jarocin. JOK. Kino "Echo". Paderewski. Jubileusz liceum. Spotkanie z absolwentem. Tydzień do Święta Niepodległości. Kurkowe Bractwo Strzeleckie. Jubileusz 20-lecia reaktywacji. Bilety na zabawy andrzejkowe.  

 

R E K L A M A

Najbliższy weekend nie będzie obfitował w zbyt wiele wydarzeń. Wszyscy bowiem przygotowują się do przyszłotygodniowych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wstępem do niego będą niedzielne zawody organizowane przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Jarocinie, które w czasie rywalizacji o statuetkę św. Marcina zakończy obchody 20-lecia reaktywacji. Można też już wybrać miejsce, w którym będziemy się bawić w andrzejki lub kupić bilety na koncerty organizowane z okazji Święta Niepodległości. 

 

„Fantazja Polska, czyli Paderewski all inclusive” - 4 listopada, godz. 16.00, JOK, wstęp wolny

W niedzielę 4 listopada usatysfakcjonowani będą się mogli poczuć miłośnicy muzyki klasycznej. O godz. 16.00 w JOK Jarocin rozpocznie się koncert „Fantazja Polska, czyli Paderewski all inclusive”. To próba przedstawienia najważniejszych - z punktu widzenia odzyskania przez Polskę niepodległości - momentów z życia wybitnego męża stanu i artysty Ignacego Jana Paderewskiego. Kanwą opowieści będą „Pamiętniki” spisane przez Mary Lawton. Wstęp bezpłatny.

Zebranie koła nr 5 - 6 listopada, godz. 16.00, szkoła podstawowa nr 3

Przewodniczący koła nr 5 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Jarocinie zaprasza członków koła i sympatyków na zebranie, które odbędzie się we wtorek 6 listopada. Początek o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Ciświcy.

Spotkanie z Arkadiuszem Namysłowskim - 8 września, godz. 8.55, aula liceum

W środę 8 listopada Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki odwiedzi absolwent z 1995 roku Arkadiusz Namysłowski, który jest realizatorem nagrań, dźwiękowcem oraz muzykiem i wokalistą. „Urodzony, wychowany i w dużej mierze wykształcony w Jarocinie” - napisał o sobie. Obecnie mieszka pod Poznaniem i zawodowo jest związany ze stolicą Wielkopolski. Spotkanie w ramach cyklu „100 spotkań na 100-lecie szkoły” rozpocznie się o godz. 8.55 w auli liceum.

„Kobiety i historia sztuki” - 8 listopada, godz. 17.00, Kawiarnia Filmowa, wstęp wolny

Kolejny wykład z cyklu „Kobiety i historia sztuki” poświęcony zostanie paniom tworzącym w XIX i XX wieku. Będzie można poznać życie i twórczość m.in. Berthe Morisot - pierwszej malarki i graficzki w kręgu francuskich impresjonistów oraz polskiej artystki Anny Bilińskiej-Bohdanowicz. Spotkanie odbędzie się 8 listopada. Początek o godz. 17.00 w Kawiarni Filmowej.

Koncerty na Święto Niepodległości - 10-11 listopada

W ramach obchodów Święta Niepodległości i Dni Patrona Miasta w sobotę 10 listopada zaplanowano koncert Grażyny Łobaszewskiej i zespołu AJaGore. Wykonawczyni przeboju "Czas nas uczy pogody" zaśpiewa dla mieszkańców w JOK-u od godz. 19.00. Piosenkarka będzie promowała album „Sklejam się”. Bilety kosztują 40 zł i 50 zł. Dzień później, w niedzielę 11 listopada w koncercie „Za wolność” wystąpi zespół Luxtorpeda. Przed gwiazdą wieczoru zagra laureat Jarocińskich Rytmów Młodych - Przybył. Początek o godz. 18.00. Bilety kosztują 30 zł. Wejściówki na oba wydarzenia można zakupić w JOK-u oraz za pośrednictwem strony www.biletomat.pl.

Prelekcja "Krajobraz komponowany według Petera Josepha Lenné" - 13 listopada, godz. 17.00, pałac Radolińskich  

Twórczość Petera Josepha Lenné, niezwykłego ogrodnika i architekta krajobrazu, który miał też najpewniej wpływ na rozplanowanie parku Radolińskich, będzie tematem prelekcji dr Bożeny Łukasik z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Peter Joseph Lenné był jednym z najwybitniejszych architektów krajobrazu XIX wieku. Przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej, począwszy od czeladnika aż do Generalnego Dyrektora Pruskich Ogrodów Królewskich. Uczestniczył w wielu realizacjach ogrodowych i krajobrazowych nie tylko na terenie ówczesnych Prus, ale także poza jego granicami. Dzieła Lenné możemy dziś odnaleźć również na terenach polskich. Nie są to typowe ogrody krajobrazowe, tak popularne w dziewiętnastowiecznej Europie, lecz kompleksowo kształtowane przestrzenie, ukazujące oczom obserwatora misternie kadrowane obrazy. Czym wyróżniały się jego dzieła, jaki był zakres podejmowanych przez niego prac, w czym przewyższał współczesnych mu twórców? Tematykę tę spróbujemy przybliżyć we wtorek 13 listopada o godz. 17.00 w Pałacu Radolińskich. Prelekcji towarzyszyć będzie dwujęzyczna wystawa „Mistrzowskie jak rzadko które… Ogrody Petera Josepha Lenné w Polsce”, przygotowana przez Uniwersytet Techniczny w Dreźnie, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Fundację Pruskich Pałaców i Ogrodów w Berlinie i Brandenburgii przy współpracy z Niemieckim Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej. Ekspozycja odkrywa zaprojektowane przez Lenné ogrody krajobrazowe położone na wschód od Odry. Będzie ją można oglądać do końca stycznia w Pałacu Radolińskich.

 

Spektakl "Słowo na G" - 14 listopada, godz. 17.00, budynek Liceum Ogólnokształcące w Jarocinie

W środę, 14 listopada można będzie obejrzeć w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki (ul. Kościuszki 31) spektakl „#[+#@!? (słowo na G)” Teatru Układ Formalny w reż. Grzegorza Grecasa. Bilety w cenie 20 zł (do 7 listopada) i 25 zł (od 8 listopada) dostępne są w kinie „Echo”, Kawiarni Filmowej, bibliotece „Pod Ratuszem” i JOK-u.

Andrzejki w Stęgoszy - 17 listopada, godz. 19.30, sala wiejska

Koło Gospodyń Wiejskich w Stęgoszy zaprasza na zabawę andrzejkową, która odbędzie się w sobotę 17 listopada w świetlicy wiejskiej. Początek o godz. 19.30. Do tańca przygrywać będzie zespół „Calypso”. Organizatorzy zapewniają dobre jedzenie, wiele atrakcji i super zabawę. Bilety w cenie 160 zł od pary można zarezerwować pod nr. tel. 603/572-855.

"Nasze podwórko" - spektakl charytatywny dla Nikodema - 19 listopada, godz. 9.00, kino "Echo"

Były licytacje, był seans ulubionego filmu Nikodema w naszym kinie, teraz będzie spektakl w wykonaniu kabaretu „Bzik”, który od lat rozśmiesza dzieci w całej Wielkopolsce. W poniedziałek 19 listopada na godzinę 9.00 zaplanowano w kinie „Echo” spektakl „Nasze Podwórko”. Sztuka adresowana jest do dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Bilety- cegiełki w cenie 10 zł można nabyć lub zarezerwować w kinie (nr tel. (62) 747-11-19). Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie kosztów operacji i rehabilitacji Nikodema Korzyniewskiego. 13-latek bardzo szybko rośnie, a porażenie dziecięce sprawia, że z każdym dodatkowym centymetrem zwiększają się przykurcze ścięgien i sylwetka jeszcze mocniej się zniekształca.

Andrzejki w Michałowie - 24 listopada, godz. 19.00, sala wiejska

Na andrzejkową zabawę zaprasza rada sołecka w Michałowie. Organizatorzy zapewniają, że zabawa, przy oprawie muzycznej zespołu „Toms-X”, będzie wspaniała. Impreza w sobotę 24 listopada rozpocznie się o godz. 19.00 w sali wiejskiej. Bilet kosztuje 170 zł od pary. W cenie jest pełna konsumpcja. Zapisy i wszelkie informacje pod nr. tel. 665/212-373 oraz 691/733-213.
 

Andrzejki w Cechu - 24 listopada, godz. 19.00, Dom Rzemiosła

Na zabawę andrzejkową zaprasza w sobotę 24 listopada Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie. Impreza w sali "Domu Rzemiosła” rozpocznie się o godz. 19.00. Do tańca przygrywać będzie zespół muzyczny "Protus". Koszt udziału wynosi 180 zł od pary (z pełną konsumpcją). Rezerwacji biletów można dokonać w biurze cechu (Jarocin, ul. Wrocławska 12) od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-16.00 lub telefonicznie pod numerem (62) 747-23-22.

Andrzejki emerytów - 27 listopada, godz. 18.00, restauracja „Klubowa”

Koło nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jarocinie zaprasza we wtorek 27 listopada na andrzejkowy wieczorek taneczny. Impreza w restauracji „Klubowa” rozpocznie się o godz. 18.00. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr. tel. 661/362-436 lub 518/939-325.

Spektakl „Album Karla Höckera” - 28 listopada, godz. 19.00, kino "Echo" 

„Album Karla Höckera” jest próbą zrozumienia historycznej tragedii Auschwitz z niezbadanej dotąd perspektywy sprawców. Wykorzystując techniki teatru dokumentalnego, improwizację i badania, spektakl przedstawia człowieka aż nazbyt ludzkiego, który dokonuje aktu ostatecznego. Poprzez wskrzeszanie zdjęć, widzowie stają się świadkami zwykłego życia pracowników i ich zwierzchników, którzy prowadzili obóz zagłady. To spektakl-hybryda zbudowany wokół pokazu slajdów pochodzących z oryginalnego albumu fotograficznego. Spektakl zostanie pokazany w kinie „Echo” w środę 28 listopada w ramach projektu Wielki Teatr w Małym Mieście, realizowanego przez Stowarzyszenie Jarocin XXI przy wsparciu finansowym gminy Jarocin, urzędu marszałkowskiego i ministerstwa kultury. Początek o godz. 19.00. Bilety w cenie 20 zł (przedsprzedaż) i 25 zł (po 21 listopada) do nabycia w kasie kina „Echo”, Kawiarni Filmowej, JOK-u oraz czytelni „Pod Ratuszem”.

 

 

REPERTUAR KINA ECHO:

„HOTEL TRANSYLWANIA 3”

reż. Genndy Tartakovsky

Tym razem Paka Draka wybierze się na ekskluzywny urlop. Będą podróżować luksusowym potwornym statkiem, odpoczywając od pracy w Hotelu Transylwania. Wakacje ze snów szybko jednak staną się wakacjami z koszmarów. Drac zakochuje się w tajemniczej kapitan statku, a Ericka ukrywa niebezpieczny sekret zagrażający całemu gatunkowi potworów.

2-7 listopada, godz. 15.00, 17.00

8 listopada, godz. 16.00

9-10 listopada, godz. 14.30, 16.30

11 listopada, godz. 12.30, 14.30

12-14 listopada, godz. 16.00

15 listopada, godz. 15.30

 

„JAK PIES Z KOTEM”

reż. Janusz Kondratiuk

Najnowszy film Janusza Kondratiuka, autora niezapomnianych „Dziewczyn do wzięcia”, to słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych, dla którego inspiracją jest prawdziwa historia. Daleka od ideału braterska więź reżysera z bratem - Andrzejem, twórcą kultowej "Hydrozagadki", ulega zacieśnieniu, gdy ten drugi zapada na ciężką chorobę. Obaj mężczyźni na przemian okazują sobie czułość i toną we wzajemnych pretensjach. Ważną rolę w życiu bohaterów odgrywają ich partnerki - coraz bardziej zdezorientowana całą sytuacją żona Janusza - Beata i muza - Iga. Nieporozumienia pomiędzy bohaterami stanowią źródło napięć, ale i pierwszorzędnego humoru.

2-3 listopada, godz. 19.00

4 listopada, godz. 20.30

5-7 listopada, godz. 19.00

8 listopada, 20.00

 

„JOHNNY ENGLISH: NOKAUT”

reż. David Kerr

Johnny English powraca! Nowa przygoda zaczyna się w momencie, kiedy wskutek cyberataku ujawnieni zostają wszyscy tajni agenci Wielkiej Brytanii. A to dopiero początek kłopotów. Służby specjalne mogą więc liczyć tylko na niego - Johnny’ego Englisha. Niedawno zdegradowany, prowadzi zajęcia w jednej ze szkół. Agent zostaje ponownie powołany na dawne stanowisko, by zdekonspirować przebiegłego hakera, który zagraża bezpieczeństwu państwa.

2-3 listopada, godz. 21.00

4 listopada, godz. 19.00

R E K L A M A
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%
R E K L A M A