› Aktualności
16:44 / 19.05.2019

Widzisz uszkodzony kontener? Ubrania się nie mieszczą? Dzwoń do firmy

Widzisz uszkodzony kontener? Ubrania się nie mieszczą? Dzwoń do firmy

fot. Lidia Sokowicz

Logo Polskiego Czerwonego Krzyża pojawiło się na pojemnikach do zbiórki odzieży, pościeli, butów i pluszowych zabawek. Coraz częściej dochodzi do sytuacji, że rzeczy są rozrzucone wokół kontenerów.

 

 

 

Polski Czerwony Krzyż w latach 2006-2008 współpracował z firmą Wtórpol, która zajmuje się gromadzeniem i przetwarzaniem tekstyliów. Wtedy jednak rola PCK ograniczała się do użyczenia znaku. Ten model współpracy rodził pewne niedogodności: PCK nie miało wpływu na lokalizację oraz stan pojemników, darczyńcom brakowało także przejrzystej informacji o losach zebranych tekstyliów.

 

Teraz wszystkie kontenery są własnością Polskiego Czerwonego Krzyża. Niektóre są oznaczone logiem PCK oraz posiadają dane kontaktowe do odpowiedniego oddziału, dzięki temu można w razie potrzeby poinformować o nieprawidłowościach np. uszkodzeniu, przepełnieniu. Organizacja odpowiada bowiem zarówno za lokalizację, jak i za stan pojemników. Regularne ich opróżnianie należy jednak do obowiązków firm zajmujących się recyklingiem, z którymi organizacja podpisała umowę. PCK otrzyma procent z kwot pozyskanych za tekstylia. Pieniądze będą przeznaczone na działalność statutową m.in. pomoc dzieciom z biednych rodzin. 

 

W sytuacji, jeżeli zauważymy, że kontener - niezależnie od tego, czy ma logo PCK czy nie - jest uszkodzony albo ubrania nie mieszczą się w środku lub są porozrzucane wokół pojemnika należy zadzwonić pod nr. tel. 882/352-946.

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%