› Aktualności
18:02 / 15.12.2018

Wielka Orkiestra w styczniu. Jeszcze można pomóc jarocińskiemu sztabowi

Wielka Orkiestra w styczniu. Jeszcze można pomóc jarocińskiemu sztabowi

fot. Archiwum/Lidia Sokowicz

W niedzielę 13 stycznia już po raz 27. odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na Ziemi Jarocińskiej zarejestrowało się osiem sztabów: trzy w gminie Jarocin, po dwa w gminie Kotlin i Żerków oraz jeden w Nowym Mieście.

 

W akcję, jak co roku, włącza się kilka pokoleń - dzieci, młodzież i dorośli. Swoje sztaby w Jarocinie, jak co roku, mają: Organizacja Harcerska Rodło, Zespół Szkół Społecznych oraz Zespół Szkół w Wilkowyi, który ma centrum dowodzenia w JOK-u. W składzie tego ostatniego sztabu są nie tylko nauczyciele i uczniowie,  ale również harcerze z jarocińskiego hufca ZHP.  W Kotlinie na WOŚP kwestować będą wolontariusze Towarzystwa Walki z Kalectwem oraz społeczność szkoły podstawowej. W gminie Żerków 13 stycznia na ulicach można będzie spotkać tych, którzy działają w ramach akcji koordynowanej przez Fundację Zerknij Tu. Od wielu lat imprezę i zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje Szkoła Podstawowa w Dobieszczyźnie. Tak też będzie w 2019 roku. Wierne idei pomagania są też osoby skupione przy Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Mieście. W GOK-u sztab działa dzięki dyrektorowi Maciejowi Kuderczakowi.

 

Zbierane w przyszłym roku pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. 

 

O ZESZŁOROCZNYM REKORDZIE PODCZAS FINAŁU WOŚP [CZYTAJ TUTAJ]

 

Lista wolontariuszy jest już zamknięta, ale pomóc można przekazując jakiś przedmiot lub gadżet na licytację, która odbędzie się podczas koncertu w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Fanty do końca roku przyjmowane będą w Spichlerzu Polskiego Rocka (Kontrapunkt), Muzeum Regionalnym w Jarocinie oraz JOK-u.

 

[ZOBACZ TEŻ] CO DZIĘKI WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY OTRZYMAŁ JAROCIŃSKI SZPITAL

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w styczniu.

Czy wspierasz zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

ankieta dodana 15.12.2018, ilość wszystkich głosów: 101
Tak.
80%
Nie.
20%
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%