Wielkopolski podział punktów

Wielkopolski podział punktów - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin podzieliła się punktami z Polonią Środa. Remis 1:1 nie krzywdzi żadnej z drużyn. W pierwszej połowie lepsi byli jarociniacy, a po zmianie stron przewagę mieli poloniści.

Trener Jaroty zaskoczył zmianami w składzie. Na ławce spotkanie zaczęli Łukasz Białożyt i Jacek Pacyński. Szansę gry w pierwszej jedenastce dostał Krzysztof Czabański.- Gramy teraz co trzy dni, dlatego trzeba rotować składem - tłumaczył przed meczem Grzegorz Wesołowski.

Po kontuzjach i kartkach wrócili Bartosz Kieliba, Karol Szymański i Hubert Antkowiak. Dwóch ostatnich miało decydujący wpływ na wynik meczu. Antkowiak zdobył gola, a Szymański kilka razy bardzo dobrze spisał się bramce Jaroty.

W pierwszej połowie przewagę mieli podopieczni Grzegorza Wesołowskiego, którzy udokumentowali ją golem Huberta Antkowiaka, po dograniu piłki przez Piotra Skokowskiego. Jarociniacy mogli zdobyć więcej bramek, ale Bartosz Kieliba „główkował” w poprzeczkę, a w sytuacji sam na sam lepszy od Dominika Chromińskiego był bramkarz Polonii – Adrian Lis.

Po zmianie stron zdecydowaną przewagę uzyskała Polonia, ale długo nie mogła sforsować defensywy Jaroty. Jarociniacy mieli idealną szansę na zdobycie drugiej bramki, która najprawdopodobniej zamknęłaby sprawę wyniku, jednak Dominik Chromiński ponownie przegrał pojedynek z Lisem, choć mógł podawać do lepiej ustawionego Antkowiaka.

Polonia nacierała z determinacją i w końcu dopięła swego. Po rzucie rożnym piłkę do siatki głową skierował Igor Jurga.

Polonia Środa – Jarota Jarocin 1:1 (0:1)
0:1Hubert Antkowiak, po podaniu Piotra Skokowskiego (13.)
1:1 – Igor Jurga – głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego (77.)

Jarota: Karol Szymański – Adrian Wróblewski, Bartosz Kieliba, Piotr Garbarek Ż, Piotr Skokowski Ż, Adrian Cieślak, Krzysztof Czabański Ż (67. Jacek Pacyński), Jędrzej Ludwiczak (78. Piotr Sapritonow), Michał Grobelny, Dominik Chromiński (90. +1 Łukasz Białożyt), Hubert Antkowiak