› Aktualności
10:48 / 06.02.2019

Wiemy, co się stanie z "Dino" na osiedlu 1000-lecia

Wiemy, co się stanie z

fot. Lidia Sokowicz

Plotki o planowanym zamknięciu marketu „Dino”, który znajduje się przy ulicy Świętego Ducha, spowodowały, że do naszej redakcji dotarł list od zaniepokojonych tymi informacjami starszych i samotnych mieszkańców osiedla 1000-lecia. 

 

 

Seniorzy zwrócili uwagę na to, że z osiedlowego krajobrazu znikają kolejne sklepy spożywcze.

„Teraz jak zostanie zamknięty ten sklep, to my, osoby starsze nie będziemy mieli możliwości zrobienia jakichkolwiek zakupów. Nasze osiedle zrobiło się osiedlem starych ludzi i powoli jakiekolwiek sklepy zostają zamykane, tak jak my, starzy, odchodzimy (...) Zawsze powoli mogliśmy dojść do sklepu Dino i zrobić sobie zakupy, a jak zamkną ten sklep to nie dojdziemy do Rynku czy gdzie indzie” - napisali.

 

To już nie pierwszy raz, kiedy mieszkańcy proszą o interwencję w sprawie sklepu. [ZOBACZ TUTAJ]

 

Wobec prośby mieszkańców o wyjaśnienie sprawy i ustalenie, ile jest prawdy w krążących pogłoskach, zwróciliśmy się z pytaniem do sieci „Dino”.  - Sklep przy ul. Św. Ducha zostanie zamknięty tylko na czas budowy nowego. Wyburzamy stary market i wybudujemy nowy, wygodny, bez żadnych schodów. Obecny ma bardzo wysokie schody, gdyż jest to stary obiekt przejęty po innym sklepie. Cały proces rozpocznie się w maju 2019 roku i postaramy się go sfinalizować w ok. 4 miesiące - brzmiała odpowiedź spółki "Dino" S.A.

 

[ZOBACZ TEŻ] CZY DANE OSOBOWE MIESZKAŃCÓW POWIATU JAROCIŃSKIEGO SĄ ZAGROŻONE?

 

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%