› Aktualności
21:12 / 12.09.2018

Wiemy, kiedy będzie Jarocin Festiwal 2019

Wiemy, kiedy będzie Jarocin Festiwal 2019

fot. Materiały organizatora

- Do zobaczenia w przyszłym roku. Tak mi obiecali organizatorzy - powiedział na zakończenie niedzielnego koncertu Sebastian Riedel, lider zespołu "Cree" i syn legendarnego wokalisty "Dżemu". Przyszłoroczny Jarocin Festiwal ma być poświęcony właśnie Ryszardowi Riedlowi. 

 

R E K L A M A

 

Organizatorzy Jarocin Festiwalu 2018 na zakończenie podali informację o tym, jaki ma być temat przewodni. Nie było jednak informacji na temat terminu przyszłorocznej edycji. Datę podano do wiadomości publicznej dzisiaj.

 

Na tegoroczny festiwal, który odbywał się w dniach 13-15 lipca, składało się ponad 50 koncertów i wydarzeń na czterech scenach. Bohaterem tegorocznego motywu  był Johnny Rotten - wokalista Sex Pistols i Public Image Limited. W latach 70-tych XX wieku swoją muzyką rzucił wyzwanie brytyjskiemu społeczeństwu, a jak się później okazało także globalnej kulturze, dając światu punk rocka.

 

 

Przyszłoroczna edycja ma być poświęcona Ryszardowi Riedlowi.  W 2019 roku przypada bowiem 25. rocznica śmierci Ryszarda Riedla. W związku z tym Sebastian Riedel i zespół Cree postanowili upamiętniających twórczość legendarnego wokalisty zespołu Dżem Ryszarda Riedla programem „Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu”, który jarociniacy będą mogli usłyszeć podczas koncertu organizowanego na parkingu przed aquaparkiem w niedzielę 9 września, dwa dni po 62. urodzinach Ryśka.

 

Jarocin Festiwal ma się ropocząć dokładnie za 10 miesięcy. Wydarzenia towarzyszące i koncerty odbywać się będą w dniach 12-14 lipca. 

 

R E K L A M A
4
0
oceń tekst 4 głosów 100%
R E K L A M A