› Aktualności
15:44 / 10.01.2019

Wieś nie jest już podzielona [WIDEO]

Wieś nie jest już podzielona [WIDEO]

fot. Elżbieta Rzepczyk

Dzisiaj odbyło się oficjalnie otwarcie mostu w Magnuszewicach. Inwestycja była bardzo wyczekiwana przez mieszkańców wioski.

Oddajemy dzisiaj długo wyczekiwaną inwestycję. Jest to bardzo ważny most, bo łączy mieszkańców wioski. Stan techniczny poprzedniego mostu wymagał natychmiastowej interwencji. Cieszę się, że w poprzedniej kadencji udało się pozyskać środki na jego budowę - mówiła Lidia Czechak, starosta jarociński.

 

 

Podziękowała wszystkim, którzy byli zaangażowani w realizację inwestycji.  Zapowiedziała, że samorząd powiatowy zrobi wszystko, aby pozyskiwać środki na poprawę infrastruktury drogowej.     

Budowa ruszyła pod koniec czerwca [ZOBACZ TUTAJ]. Jednak zanim prace ruszyły na dobre, mieszkańcy zabiegali o tymczasową kładkę, która miała zastąpić zburzoną przeprawę. Na nic się zdały rozmowy ze przedstawicielami starostwa, które było inwestorem [ZOBACZ TUTAJ]

Część mieszkańców do kościoła musiała jechać objazdem, inni nie mogli dojść do sklepu. Prace miały się zakończyć w październiku.

Potem okazało się, że władze powiatu nie miały pozwolenia na wycinkę drzew. W związku z tym w sierpniu wykonawca zszedł z placu budowy. Zakończenie prac zaplanowano na ostatnie dnie listopada [ZOBACZ TUTAJ]

Ostatecznie firma budowlana z placu budowy zeszła 10 grudnia.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Powiązane artykuły