› Gospodarka
14:31 / 29.05.2018

Wmurowano kamień węgielny pod budowę ubojni w Golinie [ZOBACZ WIDEO]

Wmurowano kamień węgielny pod budowę ubojni w Golinie [ZOBACZ WIDEO]

fot. Urząd Miejski w Jarocinie

Jarocin. Inwestycje w gminie Jarocin. Wkopanie kamienia węgielnego pod budowę ubojni w Golinie.

 

R E K L A M A

 

W poniedziałek (28 maja) został wmurowany kamień węgielny pod budowę Zakładu Przetwórstwa Drobiu w Golinie.

Uroczystość poprowadził Bartosz Walczak. a dokument w formie aktu erekcyjnego podpisał burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki oraz Prezez Zarządu OK Investment S.A., Karol Olkucki.

W treści dokumentu zapisano, że budowa rozpoczęła się w 2018 roku, a uruchomienie zakładu jest planowane na początek 2019. Dodano także, że Zakład Przetwórstwa Drobiu w Golinie będzie najnowocześniejszym takim zakładem w Polsce. Na świecie tylko 3 firmy realizują podobną techonlogię.

Dokument został złożony w specjalnie przygotowanym fundamencie, a obecni goście dokonali symbolicznego zamurowania aktu erekcyjnego.

Przypomnijmy, że budowana od dwóch miesięcy, ubojnia drobiu w Golinie ma przerabiać ponad 13 tysięcy kurczaków na godzinę [KLIKNIJ] 

 

- Nie dałoby rady wykonać tak wielu inwestycji – drogi, sieci, bez współpracy burmistrza z radą miejską. To dzięki wam jest możliwe powstanie zakładu, który już za moment zatrudni 200 osób – zwrócił się do radnych burmistrz Adam Pawlicki.

 

ZOBACZ: Na 8 hektarach powstaje hala produkcyjna, maszynownia, portiernia oraz budynek administracyjno-socjalny i oczyszczalnia ścieków [KLIKNIJ]

 

- Planujemy też budowę nowego kolektora, który ominie Golinę, co zmniejszy uciążliwość zapachową dla mieszkańców – mówił Adam Pawlicki. - Dla tej inwestycji mam też kolejną dobrą wiadomość - program „Mieszkanie Plus”, który realizujemy za 50 mln zł nie zakończył się. Mamy już pomysł na budowę kolejnych 76 mieszkań w Potarzycy i to może być potencjalna baza mieszkaniowa, także dla pracowników zakładu w Golinie – mówił burmistrz Jarocina.

 

Infrastruktura firmy zajęła niemal w całości teren strefy inwestycyjnej w Golnie, który gmina sprzedała warszawskiej firmie Polżywność. Niebawem zacznie się rekrutacja pracowników.

Budowa drugiej ubojni w Golinie to dla mieszkańców Ziemi Jarocińskiej i samorządu?

ankieta dodana 24.05.2018, ilość wszystkich głosów: 553
Sukces
33%
Porażka
56%
Trudno powiedzieć
12%
R E K L A M A
6
3
oceń tekst 9 głosów 67%
R E K L A M A