08:05 / 26.03.2020

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu został zamknięty. To decyzja sanepidu

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu został zamknięty. To decyzja sanepidu

fot. Przemysław Góralczyk

Koronawirus. Zła informacja również dla pacjentów z naszego terenu. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu został zamknięty. To decyzja Wojewody Wielkopolskiego. 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

Miejscowe media informują o śmierci pacjenta z koronawirusem. - Rzecznik szpitala, Paweł Gawroński na razie nie potwierdza tej informacji. Cały szpital wraz z wieczorynką jest zamknięty. Nikt nie może wejść ani wyjść ze szpitala. Pracownicy, którzy przyszli rano do pracy, zostali odesłani do domu. Teren zabezpiecza straż pożarna - podaje portal faktykaliskie. 

Testy potwierdziły, że zmarły w nocy pacjent szpitala był zakażony koronawirusem.

Szpital wysłał listę pracowników i pacjentów, którzy mieli potencjalny kontakt z zarażonym. Służby sanitarne mają podjąć decyzję, co dalsze j działalności lecznicy.

 

- Decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego Szpital Wojewódzki w Kaliszu został czasowo zamknięty. Czasowemu wyłączeniu podlegać będą oddziały: chirurgiczny oraz internistyczny. Decyzja o zamknięciu placówki ma związek ze śmiercią 75-letniego mężczyzny, która nastąpiła 23 marca br. Pacjent, u którego potwierdzono wynik dodatni na koronawirusa, cierpiał na choroby współistniejące. Bezpośrednią przyczyną zgonu nie był Covid-19.- informuje Mateusz Domagala, doradca Wojewody Wielkopolskiego w WUW. 

 

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART