› Aktualności
09:54 / 09.02.2019

Wreszcie przyjechał wyczekiwany wóz bojowy. Witali go po królewsku [LIVE]

Wreszcie przyjechał wyczekiwany wóz bojowy. Witali go po królewsku [LIVE]

fot. Adam Majewski

Radości i emocji nie było końca w Dobieszczyźnie. Druhowie, mieszkańcy wioski, władze gminy oczekiwali na przyjazd wymarzonego wozu bojowego.

 

 

Ochotników wjeżdżających do wioski witano racami, szampanem i syreną alarmową.

- Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli witać go razem z nami. Władzom gminnym: burmistrzowi, przewodniczącemu rady miejskiej i radnym Żerkowa, prezesowi Miejsko-Gminnemu ZOSP RP w Żerkowie i jego członkom, strażakom z jednostek w naszej gminie i nie tylko, mieszkańcom Dobieszczyzny i wszystkim sympatykom pożarnictwa. Naszym druhom dziękujemy za cierpliwość i za to, że do końca wierzyliście, że się uda i ten jakże historyczny moment kiedyś nastąpi - napisali druhowie na portalu społecznościowym.
 

 

Druhowie na nowy samochód czekali siedem lat. Za pojazdem dla ochotników lobbował były już radny Jan Barański. Kiedy nabycie auta odkładano w czasie, rajca przeszedł nawet na stronę opozycji [ZOBACZ TUTAJ]

 

Wreszcie we wrześniu władze gminy ogłosiły przetarg na zakup nowoczesnego pojazdu. Samorząd wybrał oferenta na dostawę wozu i podpisał z nim umowę.

W czasie październikowych obchodów 90-lecia OSP Dobieszczyzna - wtedy jeszcze burmistrz Żerkowa Jacek Jędraszczyk obiecał, że w tym roku kamaz dotrze do Dobieszczyzny [ZOBACZ TUTAJ]

Potem radni nie zgodzili na zaciągnięcie pożyczki na jego zakup. Ostatecznie uchwałę o kredycie podjęła nowa rada.

Termin odbioru kamaza za 699.999,15 zł wyznaczono na 14 grudnia. Potem były jeszcze dwa kolejne, których nie udało się dotrzymać [ZOBACZ TUTAJ].


 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AMOBI - Akademia krasnali