› Sport i rekreacja
23:00 / 04.02.2019

WYBIERAMY NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA 2018! Kto wygra 500 zł?

WYBIERAMY NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA 2018! Kto wygra 500 zł?

WYBIERAMY NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA 2018! KTO WYGRA 500 ZŁ?

PLEBISCYT „GAZETY JAROCIŃSKIEJ”

Ruszamy z kolejną edycją sportowego plebiscytu "Gazety Jarocińskiej". W tym roku odbywa się on pod honorowym patronatem Starosty Jarocińskiego - starostwo ufundowało główną nagrodę: 500 zł dla sportowca i 500 zł dla trenera.  Na ostatecznych listach kandydatów - po konsultacjach z klubami sportowymi i kibicami - w gronie nominowanych znalazło się aż 59 sportowców oraz 13 trenerów (o szczegółach głosowania na trenerów przeczytasz TUTAJ).

 

Wszyscy nominowani sportowcy zdobywali medale przynajmniej zawodów o randze mistrzostw międzywojewódzkich (w przypadku gier zespołowych co najmniej mistrzostw wojewódzkich). Nominowaliśmy również przedstawicieli drużyn piłkarskich (od A klasy wzwyż).

 

Najpopularniejszego Sportowca 2018 roku wybierać będzie można w dwóch etapach (zobacz regulamin TUTAJ) - 18 lutego o godz. 12.00 zakończy się aktualny, 1 etap. Po 19 lutego pozostanie jedynie 10 sportowców, którzy do tego momentu otrzymają największą liczbę głosów.

Uwaga! Warto śledzić informacje o plebiscycie na portalu jarocinska.pl oraz w kolejnych numerach „Gazety”, bowiem zorganizowane zostaną bonusowe godziny oraz kupony.

 

Lista kandydatów do tytułu sportowca 2018 roku (kolejność alfabetyczna):

SMS na nr 7148 (koszt 1,23 zł z VAT)

Patrycja Adamkiewicz – AZS AWF Warszawa – taekwondo sms: gj.sport.1

Brązowy medal Mistrzostw Europy Seniorów w rosyjskim Kazaniu. Młodzieżowa Mistrzyni Europy w Warszawie. Brązowy medal w turnieju Światowego Grand Prix w Paryżu. Złoty medal Multi European Games w Płowdiw i Slovenia Open w Mariborze. Srebrny medal Polish Open Warsaw Cup. Brązowy medal Turkish Open.  Mistrzyni Polski w kategorii seniorów i młodzieżowców.

Mateusz Andrzejczak – LKS Ippon Jarocin – judo sms: gj.sport.2

2. miejsce w Pucharze Polski dzieci we Wrocławiu i turnieju w Oleśnicy. Srebrny medal Mistrzostw Wielkopolski dzieci.

Maja Bierła – MUKS Białe Tygrysy Jarocin – taekwondo sms: gj.sport.3

Złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Jarocinie w walce sportowej i brązowy medal w dwuboju technicznym. Trzykrotnie stawała na podium zawodów Pucharu Polski (1. miejsce w Olsztynie, 2. miejsce w Ostrowcu Świętokrzyskim i 3. miejsce w Zalasewie).

Igor Bogaczyński - MKS Jedynka Jarocin – lekkoatletyka sms: gj.sport.4 

Brązowy medal Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików w biegu na 300 m i srebrny medal Mistrzostw Wielkopolski w biegu na 100 m.

Natalia Drzewiecka – UKS Przełaj Żerków – lekkoatletyka sms: gj.sport.5

Brązowy medal Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików w biegu na 80 m ppł. Srebrny medal Mistrzostw Wielkopolski na tym samym dystansie. Złoty medal Halowych Mistrzostw Wielkopolski Młodzików w biegu na 60 m ppł.

Mateusz Dunaj – JKS Jarota Jarocin – piłka nożna sms: gj.sport.6 

Utalentowany wychowanek Jaroty Jarocin, który w poprzednim sezonie przyczynił się do utrzymania drużyny w III lidze, a w obecnym jest już podstawowym zawodnikiem drużyny.

Bartosz Gabrysiak – MUKS Białe Tygrysy Jarocin – taekwondo sms: gj.sport.7

Złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Jarocinie w walce sportowej i srebrny medal w dwuboju technicznym. Drugie miejsce w zawodach Pucharu Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Srebrny medal w Międzynarodowym Turnieju w taekwondo olimpijskim „Bydgoszcz Cup”.

Bartosz Golec – MLUKS Victoria Jarocin – kolarstwo sms: gj.sport.8 

Złoty medal Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików w kolarstwie górskim MTB w wyścigu wspólnym i srebrny w sztafecie (wraz z Mileną Jędrzejak). Srebrny medal Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików w Żerkowie w kolarstwie szosowym w wyścigu wspólnym. Złoty medal Pucharu Polski w kolarstwie szosowym w Gostyniu.

Michał Gościniak – WKS Witaszyce – piłka nożna sms: gj.sport.9 

Kapitan WKS-u Witaszyce, szkoleniowiec w kat. żaków, student AWF. W ubiegłorocznych meczach spędził na boisku najwięcej minut ze wszystkich graczy WKS-u.

Kacper Gowgiel – UKS Piątka Jarocin – lekkoatletyka sms: gj.sport.10

Podwójny srebrny medal Ogólnopolskich „Czwartków lekkoatletycznych” w biegu na 300 m (na otwartym stadionie i w hali). Siódme miejsce w finale ogólnopolskim sztafetowych biegów przełajowych w Garczynie (wcześniej brązowy medal w Mistrzostwach Wielkopolski SZS) oraz dziesiąte miejsce w finale ogólnopolskim w czwórboju lekkoatletycznym w Inowrocławiu (wcześniej złoty medal w Mistrzostwach Wielkopolski SZS).

Aleksandra Grygiel – LKS Ippon Jarocin – judo sms: gj.sport.11 

Dwukrotnie zajmowała trzecie miejsce w zawodach Pucharu Polski Seniorów w judo. Była także brązową medalistką zawodów Pucharu Polski Seniorów w sumo.

Marta Haczyk – UKS Przełaj Żerków – lekkoatletyka sms: gj.sport.12

Wicemistrzyni Polski młodzików w chodzie na 3000 m. Brązowy medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Srebrny medal Halowych Mistrzostw Wielkopolski. Złoty medal Ogólnopolskich Zawodów w chodzie sportowym w Zaniemyślu.

Maksymilian Hałas – UKS Komorzanka – warcaby sms: gj.sport.13 

Brązowy medal X Drużynowych Mistrzostw Polski juniorów do lat 10 w warcabach klasycznych w Lipnie. Złoty medal w XI Mistrzostwach Polski juniorów do lat 10 w warcabach błyskawicznych w Lipnie. Srebrny medal w XVI Mistrzostwach Polski Szkół i UKS-ów w warcabach klasycznych chłopców do lat 11 w Żerkowie.

Julia Idzikowska - MKS Jedynka Jarocin – lekkoatletyka sms: gj.sport.14 

Szóste miejsce w Finale Ogólnopolskim "Czwartków Lekkoatletycznych" na dystansie 300 m. Czołowa zawodniczka Wielkopolski w swojej kategorii wiekowej w biegach sprinterskich i biegach przełajowych.

Patrycja Ignasiak – TKS Siatkarz Jarocin/Energetyk Poznań – siatkówka sms: gj.sport.15

Złoty medal Mistrzostw Wielkopolski w kategorii kadetek oraz piąte miejsce w Mistrzostwach Polski w kategorii kadetek. Występowała także w zespole trzecioligowym, który zajął drugie miejsce w 3 Lidze Kobiet. Wraz z juniorkami wywalczyły awans do finałów Mistrzostw Wielkopolski. Występuje także w zespole drugoligowym, który obecnie zajmuje 3 miejsce w grupie 1.

Sebastian Jakubiak – Sparta Jarocin – rugby sms: gj.sport.16

Zdobył 11 przyłożeń (55 punktów) w rozgrywkach pierwszej ligi rugby XV, przyczyniając się do zdobycia tytułu wicemistrza ligi.
Amelia Jankowska - UKS Komorzanka – warcaby sms: gj.sport.17
Złoty medal X Drużynowych Mistrzostw Polski w warcabach klasycznych juniorek do lat 10 w Lipnie. Brązowy medal XXV Drużynowych Mistrzostwach Polski w warcabach 100-polowych w kategorii juniorek do lat 10 w Dąbkach.
Dawid Jankowski – Pretorian Koźmin Wlkp. - sztuki walki sms: gj.sport.18
Brązowy medal Mistrzostw Polski w brazylijskim ju jitsu w Gnieźnie, srebrny medal Otwartych Mistrzostw Polski w Poznaniu i złoty medal Mistrzostw Polski Cavalcanti w Luboniu. Srebrne medale w zawodach pucharowych – Winter Open w Luboniu, Open Gi w Luboniu i Invictus Cup w Mosinie.
Roksana Jędraszak – UKS Jedynka Jarocin – lekkoatletyka sms: gj.sport.19
Srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski U -18) w skoku w dal w Chorzowie, złoty medal Mistrzostw Polski LZS U-18 w skoku w dal w Słubicach, złoty medal Mistrzostw Wielkopolski U-18 w skoku w dal w Poznaniu
Milena Jędrzejak – MLUKS Victoria Jarocin – kolarstwo sms: gj.sport.20
Złoty medal Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików w kolarstwie szosowym w Żerkowie ze startu wspólnego oraz srebrny medal w jeździe indywidualnej na czas. Złoty medal Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików w kolarstwie torowym ze startu wspólnego oraz w wyścigu punktowym i na 250 m ze startu zatrzymanego. W Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich 1. miejsce ze startu wspólnego, 1. miejsce w w. punktowym i 2. miejsce na 250 m ze startu zatrzymanego. Wicemistrzyni Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików MTB w wyścigu ze startu wspólnego w sztafecie mieszanej.
Sandra Jędrzejak - MLUKS Victoria Jarocin – kolarstwo sms: gj.sport.21
Srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie torowym w Pruszkowie. Dwukrotnie brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas w zawodach Pucharu Polski (eliminacje do OOM) w kolarstwie szosowym (w Gostyniu i Strzelcach Krajeńskich).
Szymon Juszczak - UKS Przełaj Żerków – lekkoatletyka sms: gj.sport.22
Dwukrotny srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików w Bełchatowie w biegach na 110 m ppł i 200 m ppł. Srebrny medal na tych samych dystansach w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików w Poznaniu. Złoty medal Mistrzostw Wielkopolski młodzików na 110 ppł i 200 ppł w Poznaniu. Złoty medal Halowych Mistrzostw Wielkopolski młodzików w Kaliszu na 60 m ppł i skoku w dal.
Zuzanna Kaczmarek – Białe Tygrysy Jarocin – taekwondo sms: gj.sport.23
Brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Pleszewie. Członkini kadry narodowej młodzieżowców. W 2018 roku startowała już w pięciu turniejach Pucharu Świata (Slovenia Open w Mariborze, Warsaw Cup, Belgium Open w Lommel, Lux Open w Luksemburgu, Israel Open w Ramlav i Dutch Open w Eindhoven).
Alicja Kowańdy – MUKS Białe Tygrysy Jarocin – taekwondo sms: gj.sport.24

Brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów w Bornym Sulinowie. Brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w Pleszewie. Członkini kadry narodowej juniorek. Dwa turnieje Pucharu Świata (Slovenia Open Maribor i Polish Open Warsaw Cup). W zawodach Pucharu Polski: 1. miejsce w Legionowie (senior) i Ostrowcu Świętokrzyskim, 2. miejsce w Legionowie (junior), Zalasewie i Olsztynie (junior), 3. miejsce w Olsztynie (senior).
Szymon Krawczyk – Vosters Uniwheels – kolarstwo sms: gj.sport.25
Brązowy medal Mistrzostw Europy Seniorów w Glasgow w wyścigu eliminacyjnym. Trzy złote i jeden srebrny medal Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym. 2. miejsce na 5 etapie wyścigu Dookoła Rumunii, zwycięstwo w kryterium w Kaliszu i Grand Prix w Brnie.
Dawid Kuderczak – KLTC Konin – kolarstwo sms: gj.sport.26
Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym w Innsbrucku - 41. miejsce w jeździe indywidualnej na czas juniorów. Brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w jeździe na czas, srebrny medal Mistrzostw Polski w jeździe na czas parami i srebrny medal w jeździe drużynowej.
Paweł Lewandowski - weteran – podnoszenie ciężarów sms: gj.sport.27
Mistrz Polski Masters w Gdańsku.
Aleksandra Łukomska – UKS Komorzanka Komorze – warcaby sms: gj.sport.28
Trzykrotna srebrna medalistka (warcaby klasyczne, aktywne i błyskawiczne) Młodzieżowych Mistrzostw Świata w warcabach klasycznych w Turcji w kategorii juniorów do lat 10. 12. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w warcabach stupolowych (juniorki do lat 10) w Gomelu na Białorusi oraz 7. miejsce w XX Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Wilnie. Powołana do kadry narodowej juniorek do lat 10.
Matylda Marcinkowska – UKS Taekwondo Jarocin – taekwondo sms: gj.sport.29
Srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w Pleszewie. Brązowy medal Technicznych Mistrzostw Polski w kategorii poomsae. Członkini kadry narodowej juniorek. Zawody Pucharu Świata: Slovenia Open Maribor i Belgium Open Lommel. Drugie miejsce w zawodach Pucharu Polski (Legionowo), trzykrotnie trzecia (Olsztyn, Olecko, Zalasewo). Trzecie miejsce w Pucharze Ambasady Korei w Warszawie.
Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarocin – kolarstwo sms: gj.sport.30
Wicemistrz Polski w kolarstwie przełajowym w kategorii Elity mężczyzn i zwycięzca klasyfikacji generalnej przełajowego Pucharu Polski. Drugie miejsce w Orlen Super Pucharze Polski w Koziegłowach. Zwyciężał w zawodach Pucharu Polski w Szczekocinach i Zielonej Górze, zajmował drugie miejsce w Nielubi i Mikołowie.

Julia Misiak i Julia Marciniak – TKS Siatkarz Jarocin – siatkówka sms: gj.sport.31

Brązowy medal Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek w siatkówce plażowej i kwalifikacja się do ćwierćfinału Mistrzostw Polski w tej konkurencji. Podstawowe zawodniczki „Siatkarza” w ubiegłym roku w czterech kategoriach wiekowych: młodziczkach (11. miejsce w Wielkopolsce w sezonie 2017/2018), kadetkach (8. miejsce w sezonie 2017/2018 WZPS), juniorkach (6. miejsce w sezonie 2017/2018 WZPS) i seniorkach (sezon 2018/2019).

Jakub Nowak – LZS Cielcza – piłka nożna sms: gj.sport.32

Utalentowany skrzydłowy zespołu z Cielczy. Jeden z najlepszych strzelców w zespole. Przyczynił się do efektownego awansu drużyny do klasy okręgowej.

Wiktoria Ostojska i Oliwia Ławicka - TKS Siatkarz Jarocin – siatkówka sms: gj.sport.33

Złoty medal w Mistrzostwach Wielkopolski w siatkówce plażowej w kategorii minisiatkówki. Awans do Finału Mistrzostw Wielkopolski w minisiatkówce (hala) - 5. miejsce. Powołane do kadry Wielkopolski, zarówno w odmianie plażowej, jak i halowej.

Maciej Paterski – Wibatech R7 – kolarstwo sms: gj.sport.34

Udział w Mistrzostwach Świata w kolarstwie szosowym w Innsbrucku, gdzie w wyścigu ze startu wspólnego pomagał liderom reprezentacji Rafałowi Majce i Michałowi Kwiatkowskiemu. Górski Mistrz Polski w kolarstwie szosowym. Zwycięstwa w wyścigach w Austrii, Czechach, Słowacji, Białorusi i Polsce.

Julia Pawełczyk - MKS Jedynka Jarocin – lekkoatletyka sms: gj.sport.35

Szósta zawodniczka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na dystansie 1500 m przez przeszkody. 4. miejsce w Mistrzostwach Polski LZS U-18 w biegu na dystansie 1500 m przez przeszkody. Medalistka Mistrzostw Wielkopolski na 1500 i 3000 m. Powołana do zaplecza Kadry Narodowej.

Anna Pawłowska - ZSP-B Tarce – podnoszenie ciężarów sms: gj.sport.36 

Ósma zawodniczka Mistrzostw Polski Juniorów.

Wiktoria Pawłowska – ZSP-B Tarce – podnoszenie ciężarów sms: gj.sport.37

6. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS. Dziesiąty wynik w punktacji Open w Międzynarodowym Turnieju w Białogardzie.

Tobiasz Potocki – GKS Żerków – piłka nożna sms: gj.sport.38

Jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy GKS-u Żerków. Ostoja obrony.

Anna Regulska - TKS Siatkarz Jarocin/Energetyk Poznań – siatkówka sms: gj.sport.39

Powołana do Kadry Wielkopolski w Piłce Siatkowej Kobiet. Złoty medal Mistrzostw Wielkopolski w kategorii kadetek oraz 5. miejsce w Mistrzostwach Polski kadetek. Wraz z poznańskim zespołem zmierzają do udziału w finałach Mistrzostw Wielkopolski. Wraz z juniorkami wywalczyły awans do finałów Mistrzostw Wielkopolski. Występuje także w zespole 2-go ligowym, który obecnie zajmuje 3. miejsce w grupie 1.

Weronika Smołaga - UKS Taekwondo Jarocin/MUKS Białe Tygrysy Jarocin – taekwondo sms: gj.sport.40

Dwukrotny brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zalasewie. 5. miejsce w Polish Open Warsaw Cup. Trzykrotnie na podium zawodów Pucharu Polski (drugie miejsce w Legionowie oraz trzecie w Zalasewie i Ostrowcu Świętokrzyskim). Członkini kadry wojewódzkiej kadetów.

Natalia Sobczak – MUKS Białe Tygrysy Jarocin – taekwondo sms: gj.sport.41

Podwójna medalistka Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików w Jarocinie. W walce sportowej wywalczyła złoty medal, a w dwuboju technicznym brązowy. Zwycięstwo w Międzynarodowym Turnieju w Taekwondo Olimpijskim „Bydgoszcz Cup”.

Szymon Staniewski - ZSP-B Tarce – podnoszenie ciężarów sms: gj.sport.42

Ósmy zawodnik Mistrzostw Polski Juniorów.

Kamil Stasiak – Grom Golina – piłka nożna sms: gj.sport.43

Jeden z kapitanów zespołu, zawsze oddany i w pełni zaangażowany. Dobry duch zespołu. Zawodnik który może grać na wielu pozycjach i zawsze wiele wnosi do drużyny.

Marta Stasik – MUKS Białe Tygrysy Jarocin – taekwondo sms: gj.sport.44

Srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zalasewie (walka sportowa). 5. miejsce w Polish Open Warsaw Cup. Czterokrotnie na podium zawodów Pucharu Polski (zwycięstwo w Ostrowcu Świętokrzyskim, drugie miejsce w Olsztynie i trzecie miejsce w Zalasewie i Legionowie). Członkini kadry wojewódzkiej kadetów.

Martyna Stasik - MUKS Białe Tygrysy Jarocin – taekwondo sms: gj.sport.45

Brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów w Bornym Sulinowie i Mistrzostw Polski Juniorów w Pleszewie. Pięć zwycięstw w Pucharze Polski (Legionowo (junior i senior), Olsztyn (junior i senior), Ostrowiec Świętokrzyski). Członkini kadry narodowej młodzieżowców.

Nikodem Staszak – LKS Ippon Jarocin – sumo sms: gj.sport.46

Brązowy medalista Pucharu Polski juniorów w sumo.

Aleksandra Styś – MKS Jedynka Jarocin – lekkoatletyka sms: gj.sport.47

Uczestniczka Mistrzostw Europy U-18 w Gyoer na Węgrzech. Złoty medal Mistrzostw Polski LZS U-18 w Słubicach na dystansie 1500 m przez przeszkody. Złoty medal Mistrzostw Wielkopolski U-20 na 2000 m z przeszkodami. Członkini kadry narodowej.

Filip Strzykalski – UKS Piątka Jarocin – lekkoatletyka sms: gj.sport.48 

7. miejsce w finale ogólnopolskim sztafetowych biegów przełajowych w Garczynie (wcześniej brązowy medal w Mistrzostwach Wielkopolski SZS) oraz 10. miejsce w finale ogólnopolskim w czwórboju lekkoatletycznym w Inowrocławiu (wcześniej złoty medal w Mistrzostwach Wielkopolski SZS).

Aleksandra Szymczak - MUKS Białe Tygrysy Jarocin – taekwondo sms: gj.sport.49

Srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zalasewie (walka). Startowała w Pucharze Świata w słoweńskim Mariborze. Zwyciężczyni zawodów Pucharu Polski w Zalasewie, Ostrowcu Świętokrzyskim i Olecku. Srebrny medal w Olsztynie i Bydgoszczy. Członkini kadry wojewódzkiej kadetów.

Joanna Szymczak - MUKS Białe Tygrysy Jarocin – taekwondo sms: gj.sport.50

Dwukrotna brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zalasewie. Trzykrotny srebrny medal zawodów Pucharu Polski (Legionowo, Olsztyn, Ostrowiec Świętokrzyski). Członkini kadry wojewódzkiej kadetów.

Jan Tomczak – weteran – lekkoatletyka sms: gj.sport.51

Brązowy medal Mistrzostw Świata Masters w Maladze w lekkiej atletyce. Mistrz Polski Masters i rekordzista Polski Masters w skoku w dal.

Patrycja Tomczak – UKS Komorzanka – warcaby sms: gj.sport.52

Srebrny medal XXII Mistrzostwach Polski juniorek do lat 13 w warcabach klasycznych w Lipnie. Złoty medal XVI Mistrzostwach Polski Szkół i UKS-ów w warcabach klasycznych dziewcząt do lat 11 w Żerkowie. Powołana do kadry Polski juniorek do lat 13.

Dariusz Walczak - UKS Piątka Jarocin – lekkoatletyka sms: gj.sport.53

7. miejsce w finale ogólnopolskim sztafetowych biegów przełajowych w Garczynie (wcześniej brązowy medal w Mistrzostwach Wielkopolski SZS) oraz 10. miejsce w finale ogólnopolskim w czwórboju lekkoatletycznym w Inowrocławiu (wcześniej złoty medal w Mistrzostwach Wielkopolski SZS).

Natalia Wosiek – MUKS Białe Tygrysy Jarocin – taekwondo sms: gj.sport.54

Brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w Pleszewie. Zawody Pucharu Świata w Słowenii i Belgii. Dwukrotnie na najniższym stopniu podium w zawodach Pucharu Polski w Olsztynie i Legionowie. Członkini kadry narodowej juniorów.

Michalina Wróbel - MUKS Białe Tygrysy Jarocin – taekwondo sms: gj.sport.55

Podwójny medal Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików w Jarocinie. W walce sportowej wywalczyła złoty medal, a w dwuboju technicznym brązowy. Medale zawodów Pucharu Polski (zwycięstwo w Ostrowcu Świętokrzyskim i trzecie miejsce w Zalasewie) oraz zwycięstwo w Międzynarodowym Turnieju w Taekwondo Olimpijskim „Bydgoszcz Cup”.

Jakub Wyduba - ZSP-B Tarce – podnoszenie ciężarów sms: gj.sport.56

Siódmy zawodnik Mistrzostw Polski Juniorów w podnoszeniu ciężarów. Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (trzynaste miejsce). Najlepszy zawodnik, wg klasyfikacji Open, Międzynarodowego Turnieju w Białogardzie.

Nikodem Zaremba/Daniel Mrówczyński/Jakub Wolski/Mateusz Andrzejczak – MKS Jarocin – siatkówka sms: gj.sport.57

Zespół, który wywalczył wicemistrzostwo Wielkopolski w minisiatkówce chłopców w zawodach rozgrywanych w Jarocinie oraz 9. miejsce podczas ogólnopolskiego turnieju finałowego Kinder+Sport w minisiatkówce w Zabrzu.

Amadeusz Zdrojewski - MKS Jedynka Jarocin – lekkoatletyka sms: gj.sport.58

Reprezentant Polski na Mecz Międzynarodowy drużyn lekkoatletycznych U-23 w Krakowie. Siódmy zawodnik Mistrzostw Polski U-23 w biegu na 400 m. Mistrz Polski LZS w biegu na 400 m.

Krystian Zdrojewski - MKS Jedynka Jarocin - lekkoatletyka sms: gj.sport.59

Szóstyzawodnik Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23 w Rudzie Śląskiej na dyst. 10000 m i MP U-23 w Sieradzu na dyst. 3000 m z przeszkodami. Srebrny medal MP LZS U-23 w Słubicach na dyst. 5000 m i brązowy na dyst. 3000 m z przeszkodami.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%
R E K L A M AMOBI - Akademia krasnali