› Aktualności
13:00 / 01.10.2019

Wybierz się na bal - dochód trafi do nieuleczalnie chorego 10-letniego Wiktora

Wybierz się na bal - dochód trafi do nieuleczalnie chorego 10-letniego Wiktora

fot. Organizatorzy

Uczeń Szkoły Podstawowej w Mieszkowie, Wiktor Adamski choruje na postępujące, nieuleczalne choroby genetyczne: ataksję - teleangiektazję oraz Zespół Allgrove'a, które stopniowo wyłączają funkcje życiowe.

 

Możesz pomóc chłopcu, wpłacając pieniądze na konto fundacji Ogród Marzeń (z dopiskiem: dla Wiktora Adamskiego) lub wybrać się 11 października na imprezę, z której dochód zostanie przeznaczony na rzecz 10-latka.

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

Obecnie Wiktor potrzebuje specjalistycznego krzesła, dzięki któremu będzie mógł utrzymać pozycję pionową podczas siedzenia. Właściwa postawa jest niezbędna dla prawidłowego procesu oddechowego, właściwej pracy narządów wewnętrznych. Chłopiec potrzebuje również ciągłej rehabilitacji, masaży rozciągających oraz stałej współpracy z logopedą w celu utrzymania jak najdłużej funkcji gryzienia i połykania, z czym Wiktor ma już problemy. Trudności sprawiają mu również mówienie, chodzenie, utrzymanie równowagi. Na co dzień korzysta z wózka inwalidzkiego.

 

Od początku września szkoła i organizacje działające na terenie Mieszkowa urządzają imprezy, podczas których zbierają pieniądze na rehabilitację i sprzęt. Bractwo Kurkowe zorganizowało turniej strzelecki dla firm i stowarzyszeń, po którym dla Wiktora przeznaczono kwotę 1.200 zł. Klub Sportowy Sokół wraz z innymi organizacjami zorganizował turniej piłki nożnej, podczas którego zebrano 3.800 zł. Klub Mieszko, Koło Gospodyń Wiejskich podczas Święta Pyry zebrali 1.100 zł.

 

Do akcji przyłączają się inne instytucje i osoby prywatne. Do końca grudnia odbędą się trzy turnieje FIFA 2019 oraz seans charytatywny w kinie "Echo".

 

Początek balu w restauracji "Słoneczna" w Jarocinie w dniu 11 października (piątek) - godz. 19.00. Czas umili zespół Samers Sax. Zaproszenia - 250 zł od pary. Rezerwacja biletów - pod numerem telefonu: 603/808-741.

 

ZOBACZ TEŻ - NIEZWYKŁE ODKRYCIE W NOWYM MIEŚCIE NAD WARTĄ

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AStimi Stihl MOBI 01_2020