› Wybory
07:24 / 03.10.2018

Wybory 2018. Na półmetku kampanii [SONDY WYBORCZE]

Wybory 2018. Na półmetku kampanii [SONDY WYBORCZE]

Wybory samorządowe 2018. Wybory. Kandydaci w wyborach. Wybory w Jarocinie. Wybory w Jaraczewie. Wybory w Kotlinie. Wybory w Nowym Mieście nad Wartą. Wybory w Żerkowie

 

Za niespełna trzy tygodnie wybory samorządowe. Zabiegi kandydatów i poszczególnych komitetów o przychylność wyborców trwają w najlepsze. Na półmetku trwającej kampanii postanowiliśmy sprawdzić, jakie preferencje mają dzisiaj nasi mieszkańcy. Czy już zdecydowali na kogo chcą głosować, a może jeszcze się wahają i przede wszystkim - co bardzo ważne - czy pójdą do urn.

 

Jak zapewnie zauważyliście uruchomiliśmy w portalu ankiety [ZOBACZ NA DOLE] dotyczące kandydatów na burmistrza Jarocina, Żerkowa i Jaraczewa. Jest również ankieta z kandydatami na wójta Nowego Miasta. W przypadku Kotlina staramy też zbadać poparcie, jakie ma urzędujący wójt, który będzie jedynym kandydatem w tych wyborach, a głosowanie tam będą swoistym plebiscytem [ZOBACZ WIĘCEJ TUTAJ].

 

Jak się można było spodziewać - najciekawiej sytuacja wygląda w gminie Jarocin, gdzie mamy aż czworo pretendentów do fotela burmistrza. Przy czym, gdyby to tylko nasi czytelnicy i internauci wybierali szefa gminy – na chwilę obecną w mieście potrzebna byłaby druga tura, bo żaden z kandydatów nie uzyskał w internetowym głosowaniu bezwzględnej większości. Jest za to dwóch, zdecydowanych liderów.

 

Co ciekawe aż kilkanaście procent osób biorących udział w ankiecie deklaruje, że jeszcze nie wie na kogo zagłosować, albo czy w ogóle pójdzie odda głos. Walka o tę część wyborców może zdecydować o ostatecznym wyniku już 21 października. Nie wiadomo jednak, jak nadchodzące dni kampanii wykorzystają dwaj pozostali kandydaci i ilu wyborców przeciągną ostatecznie na swoją stronę.

Gdyby burmistrza Żerkowa wybierali tylko nasi internauci i użytkownicy portalu, dzisiaj jeden z kandydatów wygrałby z miażdżącą przewagą [ZOBACZ WIĘCEJ TUTAJ]. Co ciekawe i pocieszające, niemal nie ma osób, które deklarowały by, że nie pójdą na głosowanie. Takich jest za to aż blisko 10 procent w przypadku ankiety dotyczącej kandydatów na fotel burmistrza Jaraczewa. Gdyby brać po uwagę jedynie głosujących użytkowników naszego portalu w Jaraczewie potrzebna byłaby druga tura. Przy czym między kandydatami są jedynie procentowe różnice.

Wyniki naszych ankiet opublikujemy po 15 października. Będą one pojawiały się również przy informacjach i newsach dotyczących trwającej kampanii. Trzeba pamiętać, że sondy nie mają charakteru badania sondażowego, a jedynie pokazują pewne tendencje.

 

Najważniejsze jest jednak to, byśmy w niedziele 21 października wszyscy, bez względu na preferencje i poglądy poszli do urn. Warto skorzystać z prawa wyborczego, tym bardziej, że tego dnia zdecydujemy, kto będzie rządził na poziomie lokalnym przez 5 najbliższych lat.

WEŹ UDZIAŁ W NASZEJ SONDZIE

JAROCIN

JARACZEWO

NOWE MIASTO

KOTLIN

ŻERKÓW

Ankieta wykonana w serwisie interankiety
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%