› Aktualności
15:30 / 26.03.2020

Wybory odwołane. Kolejny termin - może za 6 miesięcy

Wybory odwołane. Kolejny termin - może za 6 miesięcy

fot. pixabay

Taka decyzja zapadła w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.W okrojonym składzie pracowała od tygodni nowomiejska rada - po tym, jak rezygnację złożyła radna Wiesława Miśkiewicz. Termin wyborów uzupełniających wyznaczony był na najbliższą niedzielę.

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

Przeprowadzenie głosowania przygotowywane było z uwzględnieniem wszelkich środków ostrożności - m.in. przy użyciu rękawiczek. Każdy wyborca miał też mieć do dyspozycji osobny długopis.

 

Problemem było jednak ustalenie składu osobowego komisji wyborczej - wiele osób nie chciało się zgodzić (z uwagi na obecne zagrożenie epidemiologiczne), a kiedy w końcu udało się powołać 7-osobowy skład, 2 osoby zrezygnowały.

 

ZOBACZ TEŻ - KORONAWIRUS - NAJNOWSZE INFORMACJE

 

W wyborach miały wystartować dwie kandydatki: Milena Kot i Aneta Suś. Obydwie panie złożyły jednak rezygnację - powołując się na obecne zagrożenie epidemiologiczne.

Gdyby jedna z kandydatek zrezygnowała ze startu, wyborów nie trzeba byłoby przeprowadzać.

Teraz kolejny termin zostanie wyznaczony w terminie od 6 do 9 miesięcy. Nie wcześniej więc jak za pół roku mieszkańcy dwóch wiosek - Stramnic i Wolicy Pustej wybiorą swoją przedstawicielkę.

 

ZOBACZ TEŻ - URZĄD NIECZYNNY DO ODWOŁANIA

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART