Wygrana na inaugurację. Jarota Jarocin pokonała Wierzycę Pelplin

Wygrana na inaugurację. Jarota Jarocin pokonała Wierzycę Pelplin - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin pokonała 1:0 Wierzycę Pelplin w meczu 1. kolejki rozgrywek III ligi grupy II.

Spotkanie w Malborku rozpoczęło się od groźnego uderzenia Mateusza Molewskiego, które jednak nie znalazło drogi do bramki. Chwilę później próbowali odpowiedzieć gospodarze, ale również nieskutecznie. W 15. minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Molewski. Tym razem uczynił to skutecznie i Jarota po kwadransie objęła prowadzenie. W 22. minucie z rzutu wolnego spróbował zaskoczyć bramkarza gości Piotr Skokowski, ale zawodnik Wierzycy poradził sobie z obroną uderzenia.

W drugiej połowie początkowo obie drużyny nie zdołały stworzyć zagrożenia pod bramką rywali. Po blisko 25 minutach przebudzili się goście. Dwukrotnie bliski strzelenia bramki był Mateusz Dunaj. Raz w bardzo ładnym stylu jego uderzenie obronił bramkarz gospodarzy, a w drugiej próbie nieznacznie się pomylił. Swoją szansę miał także Radosław Barabasz, ale również jego strzał okazał się niecelny. Mimo naporu zawodników Wierzycy w końcówce spotkania, wynik się nie zmienił i Jarota może dopisać pierwsze 3 punkty w sezonie.

Już w najbliższą środę, 15 sierpnia Jarota zainauguruje rozgrywki przed własną publicznością. Rywalem będzie Sokół Kleczew. Początek spotkania o 16.00.

Skład Jaroty: Mateusz Filipowiak – Jakub Czapliński, Radosław Barabasz, Krzysztof Czabański, Igor Skowron, Piotr Skokowski – Mateusz Dunaj, Jakub Nowak, Dawid Piskuła (63’ Daniel Tomaszewski), Mateusz Molewski – Mikołaj Łopatka (84’ Jędrzej Ludwiczak)