› Aktualności
13:35 / 11.06.2019

Wyjdą ze sztuką na ulicę. Niecodzienne półkolonie dla dzieci

Wyjdą ze sztuką na ulicę. Niecodzienne półkolonie dla dzieci

fot. Materiały organizatora

Fundacja Malta i JOK Jarocin zapraszają dzieci do udziału w "Sztuczkach Publicznych" - bezpłatnych, twórczych warsztatach miejskich w formie półkolonii.

 

 

 

Zajęcia odbywać się będą od 8 do 12 lipca, w godz. 10.00-15.00. Efekty warsztatów można będzie zobaczyć
13 lipca podczas finałowego happeningu (godz.10.00-14.00). Zajęcia prowadzone będą w JOK-u (pl. Festiwalu Muzyki Rockowej 1) i na świeżym powietrzu. Mogą w nich wziąć udział dzieci w wieku 8-12 lat, mieszkające w Jarocinie i okolicach.
 

"Idea jest prosta. Weźmiemy na warsztat kilka najciekawszych projektów artystycznych, zrealizowanych w przestrzeniach publicznych i wspólnie z uczestnikami spróbujemy je zinterpretować i odtworzyć na ulicach Jarocina. Działania plastyczne i miejskie będą się przeplatać z ćwiczeniami teatralnymi" - piszą organizatorzy.

 

Zabawom na świeżym powietrzu będzie towarzyszyć poznawanie fascynujących zjawisk twórczych, wspólne planowanie akcji, rozmowy o mieście, sąsiedztwie i tym, jak sztuka może wpływać na relacje między ludźmi.

 

Zajęcia poprowadzą: Zofia Małkowicz i Elżbieta Niewiadomska - artystki i animatorki z wieloletnim doświadczeniem oraz Agnieszka Dubilewicz – aktorka i tancerka, współpracująca z Teatrem Blum i Teatrem Porywacze Ciał.

Zgłoszenia zawierające imię i nazwisko, wiek dziecka, miejsce zamieszkania należy wysłać na adres: zapisy@malta-festival.pl. Liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Opłata za wyżywienie - drugie śniadanie, owoce i napoje wynosi 50 zł (za całość).


Projekt jest częścią programu „Szkoła widza” realizowanego przez Fundację Malta,a finansowanego ze środków Urzędu Miasta Poznania i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%